Успех в баското дерби прати Алавес на финал в плейофите за Ла Лига

Алавес спечели с 2:0 реванша срещу Ейбар от полуфиналните плейофи в Ла Лига 2 и с общ резултат 3:1 се класира за финала, където ще има за съперник Леванте. Тимът от Витория наложи волята си в баското дерби с попадения на Абдеррахман Ребаш още в 1-ата минута и Асиер Вийялибре в 88-ата.

Гостите не можеха да си представят по-лошо начало. Бяха изминали само 44 секунди от първия съдийски сигнал, когато алжирецът Ребаш отклони с глава топката след центриране на Луис Риоха и я прати в мрежата зад Лука Зидан. Ейбар можеше да изравни в края на полувремето, но Антонио Сивера спаси силен изстрел на Роберто Кореа.

След почивката Ейбар имаше инициативата, но футболистите на Гайска Гаритано рядко стигаха до голови положения. такова се откри пред звездата на отбора Хуан Диего Стоичков в 52-ата минута, но отново Сивера показа отличен рефлекс. Малко преди края на редовното време резервата Вийялибре получи пас от автора на първото попадение Ребаш и с хубав диагонален шут реши всичко в полза на Алавес.