Леванте отново разби Албасете и е на последната права към Ла Лига

Леванте е първият отбор, който се класира на финалния бараж за влизане в Ла Лига. Тази вечер валенсианци спечелиха с класическото 3:0 и реванша срещу Албасете и с общ резултат 6:1 от двата мача направиха още една крачка до голямата цел.

Роджър Бруге вкара първите два гола в мача в 20-ата и 40-ата минута, а ветеранът Роберто Солдадо оформи крайното 3:0 в 83-ата минута.

Във финалния плейоф Леванте ще се изправи срещу някой излежду Ейбар и Алавес. Първият двубой между тях завърши 1:1, така че всичко ще се реши в реванша в четвъртък.

Снимки: Imago