Пирова победа за ЦСКА - София! Андреев "закопа" Левски, но "червените" също плачат

ЦСКА - София спечели с 2:0 дербито срещу Левски в мач от последния, 35-ти кръг на efbet Лига, но победата се оказа пирова, тъй като "червените" не успяха да триумфират с титлата, завършвайки на на точка зад новия-стар шампион Лудогорец

Футболистите на Саша Илич свършиха своята работа и се надяваха, че Черно море няма да загуби от "орлите" във Варна, за да се окичат със златните медали, но разградчани взеха трите точки след гол на Тисера в началото на втората част и убиха мечтите на "червените" за краен триумф.

Иначе ЦСКА - София надигра категорично днешния си опонент и двата гола на Тобиас Хайнц (35) и Дюкенс Назон (60) бяха най-малкото, с което се отърваха "сините". Веднъж и гредата бе техен помощник след удар на Хайнц.

12! Хегемонията на Лудогорец продължи и този сезон!

В 11-ките и на двата тима имаше сериозни липси. Левски стартира без Кръстев и Роналдо. ЦСКА - София не можеше да разчита на контузените Матей, Гарсес и Линдсет, а Кох бе наказан.

35 Левски 0:2 ЦСКА - София

Рикардиньо отправи първия удар в мача, който дойде в 4-ата минута, но рикошет намали силата му и Бусато без проблем улови. "Червените" отговориха с шут на Шагоян в 9-ата минута, но в аут.

В 22-ата минута ЦСКА - София пропусна отлична възможност да открие резултата. "Червените" организираха контраатака, която "сините" първоначално успяха да парират. Последва разиграване пред наказателното поле на домакините, което завърши с брилянтно извеждащо подаване на Шопов за Шагоян, но арменецът уцели дясната греда озовал се очи в очи фронтално срещу вратаря.

В 29-ата минута Хайнц изстреля много опасен удар и без подготовка от около 24-25 метра, който летеше към горния ляв ъгъл на Андреев, но стражът на "сините" изби с върха на пръстите си.

Малко по-късно, в 32-ата минута, Попов изведе Уелтон зад гърба на "червената" отбрана, крилото овладя добре, но стреля крайно неточно от 17-18 метра.

Така се стигна до 35-ата минута, в която ЦСКА - София откри резултата след груба грешка на "синята" отбрана и Андреев. Вион хвърли тъч в наказателното поле на съперника, топката тупна пред малкото наказателно поле, след което Хайнц изпревари Андреев и с глава я прати в мрежата му.

В 43-ата минута топката срещна ръката на Краев и "червените" поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена след проверка с ВАР, тъй като всичко се случи след двоен рикошет в краката на халфа на "сините" и Кареасо.

През втората част Левски опита да натисне съперника, но без да създава кой знае какво напрежение пред противниковата врата. От своя страна "червените" изчакаха търпеливо момента за втори удар и той дойде в 61-ата минута. Андреев излезе извън наказателното си поле да изчисти една отпка, но го направи крайно нескопосано и изведе Назон фронтално срещу празната врата, а таранът се възползва от подаръка и без проблем покачи на 2:0.

В 74-ата минута нова добра атака на гостите завърши с опасен удар от малък ъгъл на резервата Чарлс, който излезе на сантиметри до лявата греда. Секунди по-късно Хайнц излезе под ъгъл сам срещу Андреев, халфът пробва да прехвърли стража на "сините", но този път капитанът реагира отлично и спаси.

В 80-ата минута Сундберг и Турицов се сдърпаха след единоборство и съдията изгони и двамата футболисти. Така защитникът на Левски ще препусне баража за Лига на конференциите срещу Арда, който е след няколко дни.

В 87-ата минута Цунами центрира към Петков, който стреля от пет метра с глава фронтално срещу вратата, но Бусато някак отрази първата голова възможност за противника.

До края на дербито ЦСКА - София удържа без проблем своята преднина, но в крайна сметка завършва сезона на второ място, с точка след 12-кратния шампион Лудогорец. След края на срещата част от футболистите на "червените" напуснаха терена със сълзи на очи.

Левски пък приключва четвърти и ще се изправи в бараж за Европа срещу седмия Арда след три дни.

ЛЕВСКИ - ЦСКА - СОФИЯ 0:2

0:1 Тобиас Хайнц 35
0:2 Дюкенс Назон 61

ЛЕВСКИ: 1. Андреев, 2. Петрис, 5. Ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Краев, 9. Рикардиньо, 10. Попов, 14. Стефанов, 17. Уелтон, 20. Чандъров, 23. Сундберг

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 22. Махмутович, 6. Петров, 15. Вион, 19. Турицов, 21. Юга, 8. Шопов, 26. Марселино, 14. Хайнц, 23. Шагоян, 9. Назон

Снимки: Борислав Трошев