12! Хегемонията на Лудогорец продължи и този сезон!

Лудогорец спечели 12-а поредна титла на България. "Орлите" продължиха хегемонията си в родния шампионат след като в последния кръг на сезон 2022/23 победиха с 1:0 като гост Черно море. Единственото попадение отбеляза Матиас Тисера в началото на втората част. Разградчани имаха инициативата в по-голяма част от срещата и въпреки голямото напрежение от задължителната победа, успяха да стигнат до безценните три точки на "Тича", с което да си подпечата триумфа в съревнование до последно с ЦСКА - София. Лудогорец се поздравява с дубъл този сезон, след като преди десетина дни спечелиха и Купата на България след триумф над ЦСКА 1948.

По този начин Лудогорец триумфира като шампион за поредна година, като изпревари с една точка ЦСКА - София, който се справи с Левски в дербито. “Орлите” събраха 85 точки, докато “червените” са с една по-малко. Черно море от своя страна приключва на шеста позиция с 54 точки.

Пирова победа за ЦСКА - София! Андреев "закопа" Левски, но "червените" също плачат

Срещата започна равностойно, но Лудогорец първи пробва да обстрелва вратата на съперника, като първо Кирил Десподов не успя да нанесе силен удар, а след това Аслак Фон Витри прати топката над гредата. След това пък отново шут на Десподов рикошира в крака на Росен Стефанов, за да излезе в ъглов удар.

Първият точен удар дойде в 13-ата минута, когато Якуб Пьотровски стреля от границата на наказателното поле, но Иван Дюлгеров внимаваше и улови.

33 Черно море 0:1 Лудогорец

В 35-ата минута Черно море можеше да излезе напред. Матеус Машадо бе изведен сам срещу вратаря, но Серджио Падт спаси и така запази равенството.

До края на полувремето Видал пробва да обстрелва вратата на Дюлгеров, но стражът на "моряците" бе на мястото си и не допусна несигурност.

В началото на втората част Алекс Фернандес стреля добре от дистанция, но Падт изби в ъглов удар.

В ответната атака обаче се стигна до ъглов удар, след който Матиас Тисера бе оставен непокрит в малкото наказателно поле и от непосредствена близост откри с глава.

В следващите минути на мача домакините започнаха да търсят изравняването, докато гостите до голяма степен затвориха мача и действаха стабилно в отбрана, за да запазят аванса си.

В 88-ата минута на мача Лудогорец остана с човек по-малко. Клод Гонсалвеш получи спорен втори жълт картон при единоборство с играч на домакините и бе изгонен няколко минути преди края на срещата.

До края на срещата нервите взеха връх, а натискът на домакините бе хаотичен и така и не застраши реално вратата на Падт.

По този начин "орлите" след последния съдийски сигнал играчите и щабът на разградчани избухнаха в радостна еуфория от поредния успех.

ЧЕРНО МОРЕ 0:1 ЛУДОГОРЕЦ
0:1 Тисера (50)

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 4. Стефанов, 6. Попов, 19. Василев, 71. Панайотов, 8. Сула, 11. Фернандес, 7. Машадо, 86. Иса

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 2. Авила, 32. Пластун, 22. Русо, 16. Фон Витри, 23. Шоу, 8. Гонсалвеш, 6. Пьотровски, 77. Видал, 11. Десподов, 10. Тисера

Снимки: Владимир Иванов