България е пред световните шампионки и победителките във VNL през 2022 година

Волейболистките от женския национален отбор на България заемат 11-а позиция след първата седмица на Лигата на нациите. Момичетата на Лоренцо Мичели бяха в група 2 в Нагоя (Япония), където срещнаха тимовете на Хърватия, Доминикана, домакините и Германия.

"Лъвиците" записаха един успех и три загуби, като имат в актива си 5 точки. Националките ни победиха Хърватия с 3:0 гейма, след което отстъпиха на доминиканките с 2:3 гейма. В следващите две срещи тимът ни загуби от Япония с 0:3 гейма и от Германия с 2:3 гейма.

Лидер е отборът на Полша, който спечели и четирите си мача от първата седмица - с 11 точки. Втори е съставът на Китай със същия актив и баланс, но по-лошо точково съотношение. Топ 3 завършват трикратните шампионки от САЩ, които имат 9 точки - от три петгеймови успеха и един с 3:0 гейма. В последния си мач северноамериканките надделяха трудно над Турция, спирайки победната серия на "полумесеците". Волейболистките от южната ни съседка са четвърти с 10 точки (3 победи, 1 загуба).

България изпусна мачбол и загуби драматично от Германия във VNL

Български националки са в челата на класациите след изиграването на двубоите от първата седмица на Волейболната Лига на нациите.

Япония срази Иран в първия си мач в Лигата на нациите

В следващата седмица от надпреварата (14-18 юни) България продължава участието си във втория турнир в Хонконг, където ще играе срещу шампиона Италия, Канада, Китай и Нидерландия.

От БФ по волейбол обявиха, че Ивета Станчулова ще замине за Хонконг и ще се присъедини към отбора ни. Треньорът Лоренцо Мичели номинира състезателката на ЦСКА като заместник на Мирослава Паскова. Капитанката ни получи фрактура на крака при победата с 3:0 над Хърватия в Нагоя. Наставникът иска да организира една или две контроли преди старта на надпреварата. Мачовете трябва да са срещу отбори, които подобно на нашия остават в Далечния Изток и не се прибират у дома.