България изпусна мачбол и загуби драматично от Германия във VNL

Българският национален състав по волейбол за жени загуби от Германия с 2:3 (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 10:15) в четвъртия си мач от първата седмица в турнира Лига на нациите (VNL) в Нагоя (Япония).

Българките поведоха с 2:1 гейма и имаха мачбол в четвъртата част при 24:23, но допуснаха 3 поредни точки до 24:26, а после загубиха и тайбрека с 10:15 и мача 2:3 гейма.

Поражението е трето за българките на японска земя.

Националките стартираха участието си с победа с 3:0 над Хърватия, след това отстъпиха пред Доминиканската република с 2:3 гейма, а в събота загубиха и от домакините от Япония с 0:3.

Отборът на България събра 5 точки в актива си и заема девето място в общото класиране преди всички участници да са изиграли по четири мача.

Тимът на Германия натрупа три победи и събра 8 точки на шестата позиция.

Лоренцо Мичели отново заложи в стартовия състав на Радостина Маринова. Ас на Мария Йорданова и България поведе с 5:3 в началото на двубоя. Мария Йорданова отигра трудна топка в атака за 10:10. "Краче" на Мира Тодорова изведе България напред при 13:12. Пайп на Мария Йорданова и 14:12. Ас на Мария Йорданова и 15:12. Грешка в атака на германките даде аванс на националките от 4 точки - 16:12. Витал Хейнен побърза да вземе прекъсване за Германия. Ново "краче" на Мира Тодорова и 17:12.

Елена Бечева атакува по блокадата от зона 4 за 19:13. Нова атака по диагонала от зона 4 за Елена Бечева и 20:14. Великолепна блокада на Радостина Маринова - 22:15. Мария Йорданова атакува мощно за 23:16. Радостина Маринова атакува мощно по блокадата от зона 2 и донесе успеха на България в първата част с 25:18.

Волейболистките на Германия поведоха с 472 в началото на втората част. Двойна блокада спря атака на Радостина Маринова - 2:5. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Симона Николова атакува успешно за 3:6. Елена Бечева атакува мощно по блокадата за 4:7. Мария Йорданова атакува мощно по правата от зона 4 за 7:11. Витал Хейнан взе прекъсване за Германия. Блокада на Пиа Кестнер и 13:7 за Германия. Единична блокада на Мира Тодорова - 8:13. Симона Николова атакува по блокадата за 11:15. Радостина Маринова отигра успешно в атака от зона 4 за 12:17. При 12:18 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Мира Тодорова атакува в центъра за 16:21. перфектна комбинация Петя Баракова - Мария Йорданова и 17:21. Витал Хейнен побърза да вземе прекъсване за Германия.Ас на Радостина Маринова и 18:21. Хана Ортман завърши дълго разиграване за 22:19. Пайп на Хана Ортман и 23:19 за Германия. Блокаут на Мария Йорданова направи резултата 20:23. Бундестъмът стигна до геймбол при 24:20. Възпитаничките на Витал Хейнен затвориха втория гейм с 25:20.

България поведе с 4:3 в началото на третата част след технична атака на Мария Йорданова. Националките поведоха с 6:4. Отлична атака на Елена Бечева и 8:6. Радостин Маринова отигра успешно в атака за 10:9. Елена Бечева атакува успешно от зона 4 за 15:14. Момичетата на Лоренцо Мичели поведоха с 18:15. Витал Хейнен побърза да вземе прекъсване за Германия. Радостин Маринова атакува технично от зона 2 - 21:19. Радостина Маринова атакува успешно за 23:21. Лена Бечева завърши много трудна атака и изведе националките до геймбол при 24:21. Радостина Маринова донесе успеха на България в третата част с 25:23.

Българските националки поведоха с 3:1 в началото на 4-ия гейм. страхотна блокада на Мира Тодорова спря атака на Хана Ортман и 5:3. При 5:7 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Страхотна атака на Елена Бечева възстанови равенството при 7:7. Мария Йорданова атакува технично от зона 4 за 14:11. Ас на Мария Йорданова и 16:12. Витал Хейнен побърза да вземе прекъсване за Германия. При 16:14 Лоренцо Мичели поиска таймаут за България. Елена Бечева отигра в атака с блокада за 19:19. Блокаут на Радостина Маринова - 21:22. Аут в атака на Германия изравни резултата при 22:22. Блокада на Мира Тодорова изведе националките до мачбол при 24:23. Витал Хейнен побърза да вземе прекъсване за Германия. Последваха 3 поредни точки за Бундестима и Германия спечели 4-ата част с 26:24.

Волейболистките на Германия дръпнаха с 5:1 в началото на тайбрека. Успешна атака на Елена Бечева и 6:8. Витал Хейнен бързо взе прекъсване за Бундестима. Блокада на Камила Вайцел спря атака на Елена Бечева и Германия поведе с 11:6. Мерелин Николова записа втора поредна точка, след като се появи като резерва за 8:13. Нова успешна комбинация Полина Нейкова - Мерелин Николова и 9:13. Борислава Съйкова атакува успешно и България спаси първия мачбол при 10:14. Германия спечели тайбрека с 15:10 и мача с 3:2 гейма след нова българска грешка на начален удар.

Реализатор в мача стана Мария Йорданова със страхотните 29 точки (3 аса, 1 блок), но и това не помогна на нашите за крайния успех.