Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Аталанта си свърши работата и ще се доказва в Лига Европа

Съставът на Аталанта ще играе в Лига Европа като пети в Серия “А”. Това стана факт, след като отборът от Бергамо не остави нищо на случайността, а си свърши работата и разби Монца с 5:2 като домакин в мач от последния кръг в Калчото. Така отборът запази точката си аванс пред Рома, който също потегля към ЛЕ, както и двете пред Юве, който в крайна сметка завършва седми и ще трябва да се задоволи с Лигата на конференциите.

Монца пък не играеше за нищо и в крайна сметка приключва като десети. Валентин Антов записа няколко минути за гостите като смяна в края. Така българският национал завършва сезона с девет участия в Серия “А” и още три в Купата на Италия.

Вечерта принадлежеше на Тюн Копмайнерс, който заби хеттрик за Аталанта, направи една асистенция и изкара червен картон на Марлон в 70-ата минута.

Нидерландският полузащитник вкара на два пъти през първата част - в 12-тата и 45-ата минути. Шест минути след паузата Андреа Колпани намали изоставането на Монца.

Расмус Хьойлунд реализира за 3:1 за Аталанта в 74-тата, а пет по-късно Копмайнерс заби един от най-красивите голове на сезона с удар малко след центъра.

Андреа Петаня показа физическа мощ и се пребори за втори гол за Монца в 81-вата. Във финалните секунди Луис Муриел задмина Антов и фиксира крайното 5:2.