Осасуна грабна последната европейска квота в Испания

Осасуна ознаменува силната си кампания с класиране за европейските клубни турнири. Тимът ще има честта да играе в Лигата на конференциите, след като зае седмото място в крайното класиране на испанския елит. Това стана факт след домакински успех с 2:1 над един от преките конкуренти - Жирона, в среща от последния 38-и кръг.

Финалистът за Купата на Испания се завръща в евротурнирите за първи път от сезон 2006/07, когато стартира в квалификациите на Шампионската лига, но отпадна и продължи в Купата на УЕФА.

Така сега Испания ще има цели осем представителя в Европа през есента - Барселона, Реал Мадрид, Атлетико Мадрид, Реал Сосиедад и Севиля (първенец в Лига Европа) в Шампионската лига, Бетис и Виляреал в Лига Европа и споменатият Осасуна в ЛК.

Съставът от Памплона имаше предимство пред останалите преди този кръг, като успехът му гарантираше квотата. Триумфът стана факт след два идентични гола на Анте Будимир. Опитният нападател се разписа набързо в 52-рата и 55-ата минути.

После отборът на Жирона успя само да намали чрез преотстъпеният от Реал Мадрид Рейниер в 75-ата.

Снимки: Imago