Кремонезе си тръгна от Серия "А" с победа

Отдавна изпадналият Кремонезе си тръгна с високо вдигната глава от Серия "А", след като спечели с 2:0 срещу Салернитана в последния 38-и кръг. Кристиан Буонаюто откри за домакините в 25-ата минута от дузпа, а крайния резултат оформи Франк Тсаджут в 88-ата минута.

Кремонезе започна по-добре срещата и логично поведе. Емил Бохинен препъна в наказателното си поле Кристиан Буонаюто в 24-тата минута и реферът посочи бялата точка. Потърпевшият футболист изпълни точно дузпата и откри резултата - 1:0 за Кремонезе. Гостите опитаха да отвърнат, като десетина минути по-късно воле на Ласана Кулибали премина в близост до вратата на Мухамаду Сар.

През втората част отново домакините бяха по-добрият отбор на терена. В края на срещата Кремонезе реши всичко, след като играчите на Салернитана загубиха топката и резервата Франк Тсаджут се разписа с хубав удар с левия крак в 88-ата минута. В последните секунди на мача пък главният съдия Даниеле Перенцони отсъди дузпа за Салернитана, но след консултация с ВАР тя бе отменена.

Така Кремонезе прекъсна серията си от три поредни загуби и завърши сезона на предпоследното място в таблицата, като догодина ще играе в Серия "Б". Салернитана пък записа първо поражение след три последователни срещи без загуба и финишира на 15-о място в класирането.