Льо Авър и Метц се завърнаха в Лига 1, грозни сцени в Бордо

Снощи се изиграха мачовете от последния 38-и кръг във френската Лига 2. Три отбора се бореха за две места, даващи право на промоция за елита. Шампион стана Льо Авър, второто място зае Метц, а губещ се оказа тимът на Бордо. Срещата на жирондинци срещу Роде беше прекратена при резултат 0:1 заради нахлуването на фен, който удари футболист на гостите.

Льо Авър взе само точка от предишните си три срещи и прие борещия се да не изпадне Дижон. Мачът беше много нервен, но домакините взеха ранен аванс с гол на Жосуе Казимир в 11-ата минута и го удържаха до края. По този начин Льо Авър финишира на първо място със 75 точки, а Дижон остана 18-и с 42 и през следващия сезон ще играе в третото ниво на френския футбол.

Метц се нуждаеше от задължителна победа в домакинството си на Бастия и я постигна. Отборът на Ласло Бьолони спечели с 3:2 след два гола на Юсеф Мазиз и попадение на Шейх Сабали.

След последния съдийски сигнал феновете на Метц нахлуха на терена, за да празнуват заедно с футболистите. Тимът се завръща в Лига 1 след едногодишно изгнание във втория ешелон.

Бордо трябваше да не само да победи Роде, но да го направи с разгромен резултат или да се надява на грешна стъпка на Метц. Нещата не се развиха според плановете на жирондинци и гостите поведоха в средата на първата част с точен изстрел на Лука Бюаде. Това предизвика напрежение по трибуните и привърженик на Бордо навлезе на терена и удари играч на Роде, заради което мачът беше прекратен.

Срещата беше изключително важна и за гостите, които бяха 17-и в класирането преди последния кръг и се нуждаеха от задължителни три точки, за да се спасят от изпадане.

Сигурни изпадащи от Лига 2 са Дижон, Ним и Ниор.