Валенсия е съвсем близо до спасението, но изхвърли Еспаньол от Ла Лига

Валенсия и Еспаньол предложиха много драматичен сблъсък и завършиха 2:2 в мач от предпоследния 37-и кръг на Ла Лига, но този резултат се оказа фатален за каталунците, които след това равенство вече официално изпаднаха.

“Прилепите”, които също продължават да се борят за своето оцеляване поведоха с попадение на Диего Лопес (38’) през първата част, но допуснаха пълен обрат в с голове на Сесар Хасиб Монтес (40’) и Мартин Брейтуейт (50’), за да се стигне до драматичното изравнително попадение на Самуел Лино (90’) в края на срещата, което и всъщност прати гостите във второто ниво на испанския футбол през следващата кампания.

Срещата на “Местайя” започна доста предпазливо за двата тима, за които бе важно да извлекат максимума от срещата, за да запазят надеждите си за оцеляване. Постепенно домакините вдигнаха оборотите и създадоха някои малко по-сериозни опасности пред вратата на “папагалчетата”. Така се стигна до 38-ата минута, когато и стражът Фернандо Пачеко не се справи по най-добрия начин и след лошо избита топка Диего Лопес се оказа на правилното място и отблизо реализира за 1:0.

Играчите на Луис Гарсия обаче нямаха намерение да се отказват върнаха попадението само две минути след това, когато отлично центриране на Леандро Кабрера отляво бе засечено по отличен начин Сесар Хасиб Монтес, който с много плътен удар с глава реализира за 1:1. “Папагалчетата” стигнаха до пълен обрат пет минути след началото на втората част, когато появилият се на почивката Мартин Брейтуейт бе заел правилната позиция, за да се възползва от много сериозна грешка на Гиорги Мамардашвили и да прати топката във вратата на “прилепите” за втори път. Футболистите на Еспаньол продължиха да играят доста добре и пропуснаха още едно-две добри положения за ново попадение.

Така обаче се стигна до добавеното време, когато играчите в розово в тази среща сякаш загубиха концентрация за момент и не проследиха добра индивидуална изява на Самуел Лино, който си освободи позиция и с удар с левия крак направи 2:2, което попари футболистите на Луис Гарсия.

По този начин Валенсия направи нова крачка към своето спасение и вече 41 точки заема 15-ото място в класирането кръг преди края. Еспаньол е предпоследен само с 36 пункта и официално изпадна, след като се отдалечи на четири от Селта, който заема първото място над чертата кръг преди края.