Хебър пребори Хасково за златото в мач с високо напрежение

Хебър спечели трофея на Юг в ББЛ А група след успех в решителния трети мач срещу Хасково с 93:89. Двубоят се проведе в пловдивската зала „Сила“. Двата тима изиграха много оспорван мач, в който разликата в нито един момент не стана двуцифрена.

Хасково имаше леко предимство през първите десет минути, но след края им на таблото отново имаше равенство – 25:25. Макар и с далеч по-ниска резултатност, отборът от Пазарджик водеше почти през цялата втора четвърт, а на почивката бе напред с 44:38.

След паузата двата отбора многократно си разменяха водачеството, а решителната четвърт започна при 69:66 в полза на Хебър. Авансът на тима стана и 9 в заключителния период, но баскетболистите на Янко Желев изравниха за 87:87. Отборът на Димитър Чанков обаче не позволи обрат и след серия от 6:2 до края измъкна успеха, а с това и титлата. Двубоят бе с много висок заряд, в резултат на което бяха отсъдени общо 7 технически нарушения.

Христо Бъчков бе големият герой за победителите с 31 точки и 14 борби. Николай Нинов е със 17 точки и 11 борби.

За Хасково Ивайло Тонев записа 24 точки и 10 борби, а Динко Христов е с 20 точки и 11 борби.