Шоутайм защити титлата си на Изток

Шоутайм защити титлата си в регион Изток на ББЛ А група. Тимът победи ИУ във Варна с 80:73 и затвори финалната серия с 2-0 в своя полза.

Почти цялата първа четвърт вървеше кош за кош, след което обаче баскетболистите на Шоутайм направиха силна серия и дръпнаха с 26:17. През втория период играта бе сравнително равностойна, като на почивката разликата от 9 се запази. Преднината на тима достигна 16 през второто полувреме и макар ИУ да се доближи само на 3, до нов обрат не се стигна.

Джъстин Сътън завърши с 22 точки, 9 борби и 7 асистенции за успеха с 6 грешки, а близо до трипъл-дабъл бе и Красимир Димитров – 18 точки, 12 борби и 9 асистенции.

За съперника Петър Христов записа 23 точки и 16 борби с 5 грешки, Александър Подскочиев се отчете с 14 точки и 7 борби.