Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Арсенал завърши сезона с разгром и най-голям точков актив от ерата на Непобедимите

Арсенал разгроми с 5:0 Уулвърхамптън на „Емиратс“ в последния си мач за сезона. Така „артилеристите“, които дълго време бяха на върха в класирането, завършиха с 84 точки, което е най-добрият актив на клуба от сезон 2003/04, когато Непобедимите на Арсен Венгер спечелиха титлата с 90 пункта. Гранит Джака реализира две попадения в началото, а Букайо Сака, Габриел Жезус и Якуб Кивиор също записаха имената си в листата на голмайсторите.

Букайо Сака и Леандро Тросар започнаха за Арсенал, въпреки че преди мача Микел Артета заяви, че участието им е поставено под въпрос. Това означаваше, че лондончани стартират със същите 11 от мача с Нотингам Форест, който Арсенал загуби и след който Манчестър Сити официално стана шампион. Томас Партей отново влезе в ролята на десен краен бранител, а Якуб Кивиор бе ляв бек.

Лопетеги, който нямаше право да води отбора в днешния двубой заради наказание, бе направил шест промени в сравнение с равенството с Евертън. Жозе Са, Макс Килман, Уго Буено, Марио Лемина, Матеус Нунеш и Раул Хименес започнаха.

Арсенал започна ударно с два гола в последния мач за клуба на Гранит Джака, който записа толкова успешен сезон. Първо, в 11-ата минута Джака засече с глава центриране на Жезус отдясно. Три минути след това Сака проби отдясно, след което пусна към Йодегор в наказателното поле. Капитанът на Арсенал се опита да отиграе с пета, но се получи рикошет, след който топката стигна до Джака, който удвои с удар от 7-8 метра.

В 27-ата минута Сака направи 3:0, след като получи от Тросар и с техничен удар в далечния ъгъл не остави шанс на Са.

Габриел Жезус реализира четвъртия гол в 58-ата минута, засичайки с глава на далечната греда перфектно центриране на Тросар. В 78-ата Кивиор направи 5:0. Отбраната на „вълците“ на два пъти не успя да изчисти топката след центриране от корнер. След рикошет в Смит Роу кълбото стигна до бранителя, който стреля, а Са се намеси лошо и позволи на топката да премине между ръцете му. Това бе и крайният резултат.

Снимки: Imago