Манчестър Юнайтед стигна до третото място, но преди това си поигра с огъня

Манчестър Юнайтед постигна ценна победа с 2:1 над Фулъм в последния 38-и кръг на Премиър лийг и по този начин си осигури третото място в класирането. “Червените дяволи” се нуждаеха от победата, за да са сигурни в това класиране и да не зависят от изхода на срещата между Нюкасъл и Челси. Двубоят не премина по най-лесния начин за домакините, които губеха в резултата след само 19-минути, след като Кени Тете откри. Нещата можеха да се влошат още много, но Александър Митрович пропусна дузпа малко след това. Домакините в крайна сметка осъществиха пълен обрат с попадения на Джейдън Санчо (39’) и Бруно Фернандеш.

Първото добро положение в срещата дойде на сметката на домакините в 11-ата минута, когато Каземиро бе фаулиран, а впоследствие Рашфорд стреля много опасно от наказателния удар, но вратарят на лондончани се справи. Пет минути по-късно домакините протестираха за дузпа в своя полза, след като Джейдън Санчо опита да влезе в наказателното поле след двойно подаване, но топката срещна тялото на бранител.

Гостите успяха да открият резултата в 19-ата минута, когато първо Хари Магуайър не се справи добре с една топка пратена към наказателното поле и я прати в корнер, а впоследствие именно след центриране от ъгловия удар се възползва Кени Тете, който с глава направи 0:1.

Нещата бяха на път тотално да се объркат за домакините само няколко минути по-късно, когато Кени Тиърни осъществи пробив и на границата на наказателното поле бе съборен и съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Александър Митрович се нагърби със задачата да изпълни дузпата, но ударът му бе отразен от Давид Де Хеа.

Футболистите на Ерик тен Хаг бързо се окопитиха и наложиха натиск. Те бяха близо до възстановяване на равенството в 28-ата минута, след като добра многоходова атака в крайна сметка изведе Алехандро Гарначо в наказателното поле, но ударът му премина покрай лявата греда. Именно аржентинецът бе в основата на събитията и в следващата атака, но този път нацели напречната греда след пас на Маласия.

Натискът на “червените дяволи” в крайна сметка даде резултат малко повече от пет минути преди края на първата част, когато Бруно Фернандеш задържа пред наказателното поле, пусна към нахлуващия на скорост Фред, бразилецът опита да влезе в наказателното поле, където топката му бе избита, но отиде в краката на Джейдън Санчо, който с едно движение я прати в мрежата за 1:1.

Втората част започна с много сериозен пропуск на Маркъс Рашфорд. Нападателят се озова с топката в наказателното поле след дълъг пас на Каземиро и изключително нелепа грешка на двамата централни бранители на Фулъм, които позволиха кълбото да мине между тях и да достигне до нападателя, но той го прати покрай гредата.

Футболистите на Манчестър Юнайтед все пак стигнаха до пълен обрат десет минути след началото на второто полувреме след великолепен пас на Фред, който остави Бруно Фернандеш очи в очи с Бернд Лено и португалецът го преодоля за 2:1 В следващите минути домакините продължиха да държат инициативата и да създават положения, а само грешки в завършващата фаза ги лишиха от увеличаване на преднината.

Фулъм можеше да стигне до изравняване двайсетина минути преди края на редовното време, когато отново Митрович надигра Магуайър в наказателното поле и с глава намери Том Киърни, но появилият се само минутка преди това Мактоминей изпревари халфа на лондончани и изчисти.

Отново Рашфорд в 72-ата минута проби добре отляво, но веднъж бе блокиран от бранител, а вторият път отново Лено предотврати тази опасност. До края на срещата и двата отбора пропуснаха по няколко добри възможности за попадение, като най-сериозен бе този на Ваут Вегхорст в добавеното време на двубоя, когато от няколко метра не успя да намери рамката на вратата след пас на Санчо.

По този начин Манчестър Юнайтед стигна до третото място в класирането със 75 точки и постигна цел минимум за Ерик тен Хаг, а именно класиране в зона Шампионска лига. “Червените дяволи” нарушиха и сушата си откъм трофеи и грабнаха Купата на лигата, а само след седмица ще трябва да се изправят и във финала за Купата на Англия срещу градския съперник Манчестър Сити.

Снимки: Gettyimages