Лил победи Нант с две дузпи и го приближи към Лига 2

Лил постигна много важна победа с 2:1 в домакинството си на Нант от 37-ия кръг на Лига 1. Трите точки бяха изключетелно ценни за "мастифите" в битката за 4-тото място, докато поражението пък бе доста болезнено за "канарчетата", които са все по-близо до изпадането.

Мачът започна добре за гостите, които първи откриха резултата в 18-ата минута. Тогава Куентин Мерлан Мерлан се възползва от голяма грешка на защитник на домакините и отбеляза за 0:1.

През второто полувреме обаче Лил се окопити и успя да направи обрат с две дузпи. Първо такава бе отсъдена за Чарлз Траоре срещу Адам Унас и Джоната Дейвид изравни резултата в 51-вата минута.

След това реферът за втори път посочи бялата точка в 84-тата минута, след като при опит за избие топката вратарят Албан Лафон удари в главата Карлос Балеба, а отново Дейвид реализира наказателния удар за крайното 2:1.

С тази победа Лил запази 4-тото място във временното класиране с 66 точки. Нант пък остава в опасната зона на 17-ата позиция с 33 точки и ще се нуждае от задължителна победа в последния кръг и грешка на Оксер, който има 2 точки повече, за да остане в елита.

Снимки: Imago