Balkan Grand Prix 6

Без победител в Червен бряг

1:1 приключиха в Червен бряг местния Партизан и Вихър (Славяново). Поредното дерби на Област Плевен е от 29-ия кръг на Северозападната Трета лига. Стана оспорван и равностоен двубой. До почивката гостите повече владееха топката. В 28-ата минута Благовест Ленков стреля в гредата, падна и съдията отсъди дузпа. Светослав Кръстев я вкара – 0:1. Домакините опитаха да отговорят веднага, но не успяха. Нападателят на Вихър Християн Петков излезе сам срещу противниковия вратар, който обаче изби топката с крак. От голлинията пък славяновски футболист изчисти с крак след удар на Георги Петков. После Дилян Димитров постави на изпитание стража на Вихър. Секунди преди почивката Дилян Димитров насочи топката с глава в гредата след центриране от корнер на играещия треньор Любомир Иванов. През втората част Константин Генков и Димитър Димитров стреляха по вратата на Партизан.

Останалите критични моменти бяха пред отсрещната врата. В 64-ата минута Дилян Димитров опита центриране почти от корнера и изненадващо, топката се укроти в мрежата за окончателното 1:1. После той и Георги Петков отправиха удари към противниковата врата. Шанс се откри и пред съотборника им Христо Димов. Накрая Светослав Кръстев спря червенобрежка атака и беше отстранен с втори жълт и червен картон.