Играещият президент на Вихър (Славяново) след победата в Мездра: Безобразен съдия опорочи коректен мач

Вихър (Славяново) надви Локомотив с 3:0 в Мездра. Срещата е от 28-ия кръг на Северозападната Трета лига. Жулиен Бенков пропусна да вкара за гостите, четвърт час след началото. Именно той обаче получи втори жълт и червен картон в 44-ата минута. Секунди преди това рефера отсъди дузпа, която обаче славяновския страж Теодор Тодоров спаси. 120 секунди след почивката Константин Генков излезе сам срещу вратаря на „железничарите“, но също не успя да реализира. Това обаче стори Тони Паликрушев в 58-ата минута при суматоха пред вратата на Локомотив. Кристиян Григоров удвои с глава в 70-ата минута. Накрая Благовест Ленков навлезе по диагонала и прехвърли вратаря за окончателното 0:3. След края на двубоя резервния вратар Светлин Линев, играещ президент на Вихър (Славяново) коментира пред Sportal.bg:

„Безобразен съдия опорочи коректен мач. За първи път виждам това, което той направи. В края на първото полувреме футболист на Локомотив се завъртя и се блъсна в статичния в този момент наш играч Цветан Петров. Главният съдия отсъди дузпа. Страничният, който е асистент в професионалния футбол му каза, че няма дузпа. Главният обаче посочи бялата точка. Настана 5-минутно меле. Около изпълнението на дузпата, рефера вдигна четири жълти картона на наши състезатели, като сред декорираните беше Жулиен Бенков. След като вратарят ни спаси дузпата, ритна топката напред. Един от футболистите на Локомотив падна, а Бенков изрита топката. Възможно е да е закачил падналия играч от Мездра, който явно симулираше. Съдията отстрани Бенков с втори жълт и червен картон. В следващите 10 минути отново футбол не се игра. На почивката между полувремената вместо да направим разбор в съблекалнята ни влязоха петима униформени полицаи за да ни успокояват“.