Матей: Едно на едно при дузпите, сега напрежението е върху Лудогорец

Капитанът на ЦСКА - София Юрген Матей даде мнението си след успеха с 1:0 над Локомотив (Пловдив). Защитникът стана герой на мача, вкарвайки победния гол в мрежата на "смърфовете".

Забележителна факлеада на "Армията"

"Мисля, че с тях винаги е трудно. Мисля, че имахме възможност за още един гол и щеше да е по-лесно за нас, но не го направихме и беше по-трудно. В края на краищата взехме три точки. През първата част имахме пълен контрол, трябваше да създадем повече, но и през втората част, когато беше по-трудно. Момчетата отпред се раздават много, щастлив съм от това, което правят, често носят победите. Характерът е една от основната причини да сме на върха в момента, всеки е готов да се борим, искаме да се борим един за друг - мисля, че това е най-силното ни качество.

ЦСКА - София излезе на върха, отново странни съдийски решения

Ситуацията с Димитър Илиев ли? Ако бях с бяла фланелка днес, щях да съм много ядосан на рефер. Трудно е. През първата част имаше подобна ситуация с Енес, това също можеше да бъде дузпа. Едно на едно. Това е момент на късмет. Имаше много други, в които съдията играеше срещу нас. Щастлив съм от рефера днес, нека така го кажа. В много мачове играхме срещу съдиите и те щяха да дадат тази дузпа, дори за по-малко. Но ако не дадат за нас през първото полувреме, е добре да не дадат и втората през втората част.

Днес в Германия имахме страхотен пример - те имат трудни мачове, ние също. Сега напрежението е върху тях утре, сезонът не е приключил до последния мач", каза Юрген Матей.