ЦСКА - София излезе на върха, отново странни съдийски решения

ЦСКА - София надигра с 1:0 Локомотив (Пловдив) в мач от 33-ия кръг на efbet Лига и се изкачи на върха в първенството преди утрешния двубой на Лудогорец срещу ЦСКА 1948. В герой за "червените" се превърна Юрген Матей, който реализира единственото попадение в 25-ата минута.

Домакините имаха повече положения, а "смърфовете" повториха представянето си от срещите срещу Лудогорец и Левски в предишните два кръга.

Лошо впечатление в днешния мач направиха отсъжданията на реферите, които подминаха по една дузпа за двата отбора - първо за препъване на Махмутович, а в края на сблъсъка си затвориха очите и за явно задържане на Димитър Илиев от Махмутович.

27 ЦСКА - София 1:0 Локомотив (Пловдив)

Домакините отново стартираха без своя централен нападател Назон, който остана на пейката за сметка на Бамба. Централният бранител Кох отстъпи мястото си на Махмутович.

Големият отсъстващ от 11-те на гостите бе капитанът Димитър Илиев, който остана на пейката. Там бе и основният халф на "смърфовете" Петър Витанов.

Малко по-късно Хоркаш изби добър фалцов шут на Туфегджич от границата на наказателното поле.

Туфегджич стреля отново в 25-ата минута, а Хоркаш изби в корнер. Последва центриране на Вион и непокритият Матей отбеляза, засичайки с крак от два-три метра фронтално срещу вратата.

В 36-ата минута Бамба се откъсна сам срещу вратаря, преодоля го с финт, но се подхлъзна и притичалият Матеус му отне топката, след което реферите решиха, че нападателят на "червените" е бил в засада.

Две минути по-късно съдията Тренчев можеше да отсъди дузпа в полза на "червените" за неволно препъване на Махмутович при центриране от фал, но не го направи.

Последното положение за първата част бе в даденото от рефера продължение. Юга засече с глава центриране на Вион от фал, но изстрелът му излезе в аут.

Второто полувреме продължи да е като първото - с превъзходство на домакините. В 53-ата минута Линдсет подаде на Бамба, който отправи удар от 18-19 метра, а Хоркаш улови след известни колебания. Секунди по-късно Локо, чрез появилия се на почивката Димитър Илиев отправи втория си удар в мача, но той бе слаб, а и бранител в "червено" го блокира.

В 71-ата минута Туфегджич овладя в наказателното поле на Локо, финтира бранител и след великолепен фалцов изстрел с десния крак нацели дясната греда. Три минути по-късно Махмутович откровено задържа Димитър Илиев в наказателното поле, но и Станимир Тренчов, и този на ВАР Димо Димов отказаха да посочат бялата точка.

До края на срещата играта се накъса, а ЦСКА - София не позволи повече опасности пред собствената си врата и ударжа крехката си преднина.

ЦСКА - СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0

1:0 Юрген Матей 25

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 6. Петров, 2. Матей, 22. Махмутович, 19. Турицов, 15. Вион, 21. Юга, 11. Туфегджич, 7. Линдсет, 30. Бамба, 10. Гарсес

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Хоркаш, 50. Томашевич, 91. Сегура, 4. Паскалев, 13. Матеус, 6. Иванов, 33. Каракашев, 15. Зебли, 10. Маркес, 7. Дион, 9. Сорга

Снимки: Владимир Иванов