Херта се сбогува с Бундеслигата с пълен обрат срещу Волфсбург

Играчите на Херта (Берлин) се сбогуваха с Бундеслигата с победа като гост с 2:1 в последния мач от сезона в Бундеслигата. Играчите на Пал Дардай дори осъществиха пълен обрат с попадения на Ибрахим Маза (55’) и Марко Рихтер (68’), след като Якуб Камински (2’) бе открил в полза на домакините в самото начало на срещата.

Срещата започна брилянтно за подопечните на Нико Ковач, които излязоха напред почти веднага след започване на срещата, когато Камински се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите, която все още не се бе ориентирала и намери долния десен ъгъл за 1:0. Домакините продължиха да се представят на ниво и три минути по-късно отново голмайстора им стреля опасно, но този път Тярк Ернст спаси. Това се повтори още на няколко пъти до края на полувртемето, като Йонас Винд и Феликс Нмеча съще се отличиха с много сериозни пропуски, които в крайна сметка костваха точки на тима.

Втората част отново започна добре за “вълците”, които отново обаче пропуснаха, този път чрез Ридле Баку. Това се оказа фатално за тях и само две минути по-късно равенството бе възстановено благодарение на попадението на Маса. Лукас Тузар осигури отлично подаване към него в пеналта и той завърши с прецизен удар за 1:1. Пълният обрат бе осъществен в 68-ата минута, когато Марко Рихтер стигна до една лошо отбита топка около границата на наказателното поле и с отличен удар намери горния десен ъгъл за 1:2, което се оказа и крайния резултат в двубоя.

Херта все пак изпадна от Бундеслигата със своите едва 29 точки и последното място в подреждането. Волфсбург пък не успя да осъществи амбициите си за европейско участие и достигна едва до 8-ото място с 49 пункта.

Снимки: Gettyimages