РБ Лайпциг прати Шалке отново във Втора Бундеслига

РБ Лайпциг победи с 4:2 Шалке 04 в атрактивен мач от последния 34-ти кръг на Бундеслигата, с което подпечата изпадането на гостите от елита.

В 10-ата минута “биковете” поведоха. След опасна атака на Лайпциг вратарят на Шалке Ралф Ферман изби топката, тя попадна в Конрад Лаймер и той довкара за 1:0. Само девет минути по-късно домакините нанесоха втори удар.  Кристофър Нкунку получи топката от Дани Олмо, излъга няколко противници и с премерен удар вкара втори гол за тима си - 2:0 за РБ Лайпциг.

Шалке обаче не се предаде и върна един гол в мача. В 28-ата минута Родриго Саласар центрира от корнер и Марчин Камински отбеляза с глава за 1:2. При този резултат завърши и първото полувреме.

В началото на втората част Шалке изравни. В 49-ата минута след неразбория в защитата на домакините топката попадна в Мариус Бюлтер. Той стреля в тялото на стража на РБ Лайпциг Йорян Ниланд, който спаси, топката се удари в гредата, а в опита си да избие защитникът Вили Орбан си отбеляза автогол. В крайна сметка обаче “биковете” изтръгнаха победата с късни голове. Първо в 82-рата минута  след добра контраатака резервата Юсуф Поулсен получи добра топка от Нкунку и отбеляза за 3:2, а крайното 4:2 оформи именно френският нападател дълбоко в добавеното време с хубав прехвърлящ удар с десния крак.

Така РБ Лайпциг записа пета поредна победа и завършва сезона на третото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Шалке пък отново изпадна във Втора Бундеслига, след като се завърна през този сезон в елита.