Хетафе удари Бетис като гост и заплете битката за оцеляване

Отборът на Хетафе спечели едни от най-ценните си точки от началото на сезона, побеждавайки с минималното 1:0 тима на Бетис като гост в мач от 36-ия кръг на Ла Лига.

Така 2 кръга преди края на испанския шампионат отборът, воден Пепе Бордалес се покачи над зоната на изпадащите и се изравни по точки с Валядолид, който на 23 май (вторник) шокира всички, побеждавайки шампиона Барселона с 3:1, както и със състава на Кадис, който преди броени часове отстъпи на Виляреал. Междувременно битката за оцеляване се заплете още повече, защото докато Хетафе играеше с Бетис, предпоследният Еспаньол изтръгна равенство 3:3 срещу Атлетико Мадрид, въпреки че изоставаше с 0:3.

Иначе единственият гол в мача падна в 68-ата минута на мача. В негов автор се превърна Омар Алдерете, който успя да надскочи всички в наказателното поле и засече с глава изпълнен ъглов удар.

Домакините от Бетис пък приключиха мача с човек по-малко, след като в 78-ата минута Херман Пацела си изкара червен картон.

До края на сезона Хетафе има мач с Валядолид в следващия кръг и в последния ден от кампанията играе срещу Валядолид, с който е много вероятно да реши по възможно най-драматичния начин битката за оцеляване. Бетис от своя страна ще завърши спокойно кампанията, защото вече загуби шансовете си за топ 4, но и си осигури участие в европейските клубни турнири догодина.