Канада спечели битката с Чехия за второто място

Канада победи Чехия с 3:1 в битката за второто място в група В на Световното първенство по хокей на лед.

Пейтън Кребс откри резултата за “кленовите листа” 48 секунди преди края на първата третина, а Мартин Каут възстанови равенството във втората минута на втория период.

Тайлър Майърс отново изведе канадците напред в 4:09 минута на последната част, а Лоусън Краус оформи крайния резултат на празна врата 36 секунди преди финалната сирена.

Канада завършва група В на второ място с 15 точки, а Чехия е с 13 и може да бъде или трета, или четвърта, в зависимост от резултата на мача между лидера Швейцария (18 пункта) и Латвия (12).

Канада ще играе със сигурност срещу Финландия на четвъртфиналите на Световното, след като скандинавците са на трета позиция в другата група А.