Витоша с Бойко Борисов отново е шампион при ветераните след голов спектакъл в Пловдив

Витоша (Бистрица) спечели с 5:3 държавния шампионат за ветерани, след като на финала победи с 5:3 Ботев (Пловдив). Срещата се игра на новооткрития стадион “Христо Ботев” в града на “канрчетата”. За победителите цял мач игра бившият премиер Бойко Борисов, който се отчете с една асистенция. Двубоят бе предаван пряко по Sportal TV.

Още в 8-ата минута Николай Николов откри резултата в полза на Витоша (Бистрица). Само две минути по-късно обаче Александър Стойчев от Ботев (Пд) върна равенството след грешка на вратаря.

В 33-ата минута Георги Пеев направи резултата 2:1 в полза на Витоша. Той бе оставен сам на границата на наказателното поле, пое добре и с шут от воле прати топката в обратния ъгъл на вратата на Ботев. 3 минути по-късно Пеев изведе по прекрасен начин Николай Николов, който остана очи в очи с Васко Кузманов. Шестицата на Витоша не сбърка и направи резултата 3:1 в полза на "бистришките тигри".

В първите минути на втората част Витоша стигна до ново попадение. В 45-ата минута Борисов подаде на Венцислав Бонев, който напредна добре, премина покрай няколко футболисти на Ботев и с хубав изстрел направи резултата 4:1.

В 47-ата минута Йовов остана сам срещу вратаря на “канарчетата”. Бившият футболист на Левски подаде към Георги Пеев, който бе спънат. Така се стигна до изпълнение на дузпа, а зад топката застана Николай, който оформи своя хеттрик Николов - 5:1.

10 минути по-късно натискът, който Ботев оказа даде резултат. Иван Караманов се опита да подаде на свой съотборник, но вместо това направи залъгващо движение и се хубав удар с левачката вкараза втори гол за своя тим.

В 75-ата минута Ботев вкара трети гол. Центриране на Васелин Минев към Караманов, който засече от въздуха и топката влезе във вратата на Митов.

Стартови състави:

Витоша: 1. Димчо Митов, 2. Велизар Андонов, 24. Николай Христозов, 4. Йордан Върбанов, 27. Венцислав Бонев, 6. Николай Николов, 7. Георги Пеев, 14. Светослав Петров, 17. Николай Божов, 19. Христо Йовов, 13. Бойко Борисов.

Ботев: 21. Васил Кузманов, 77. Зарко Гогов, 22. Недко Миленов, 6. Николай Домакинов, 31. Атанас Зангаров, 11. Костадин Койчев, 30. Иван Караманов, 10. Иван Добревски, 88. Стоян Фърцов, 9. Александър Стойчев, Веселин Минев.

Снимки: Startphoto