И Арда би Ботев на Бруно Балтазар в последния мач на португалеца начело на "канарчетата"

Арда постигна пълен обрат срещу Ботев (Пловдив), побеждавайки "канарчетата" с 2:1 в двубой от 33-ия кръг на efbet Лига. Мартин Секулич (35) беше точен за пловдивчани, а Светослав Ковачев (62, 65) изравни, след което направи и пълен обрата за домакините. Двата тима се намират в групата, разпределяща местата от седма до десета позиция.

Домакините излязоха като втори във временното класиране в групата и преследваха задължителна победа, ако искат да запазят шансовете си за баража. Към момента разликата между тима от Кърджали и Славия е пет точки. Днес "белите" завършиха наравно 1:1 с Локомотив (София).

Часове преди двубоя стана ясно, че старши треньорът на тима Бруно Балтазар ще води "жълто-черните" за последен път именно в битката с Арда. Днес португалецът напусна Ботев с поредна загуба.

В 7-ата минута Радослав Цонев шутира от далечна дистанция, но топката попадна право в ръцете на Георги Аргилашки. Първата чистата голова ситуация в мача дойде в 18-ата минута. Мартин Секулич засече центриране от корнер, но не успя да придаде повече сила в удара по топката с глава и Анатолий Господинов улови. В 32-рата минута Красиан Колев качи топката на главата на Виктор Генев, озовал се сам на втора греда. Бранителят игра с глава, но стреля право в тялото на Ласана Н'Диайе.

В 35-ата минута Ботев поведе в резултата, а точен за "канарчетата" беше Мартин Секулич. Нападателят показа много добро пласиране след шут на Антоан Бароан, който беше отразен от Анатолий Господинов. Секулич се включи от втора позиция и прати топката в опразнената врата.

В 52-рата минута Преслав Боруков шутира от около 25 метра разстояние до голлинията. Топката премина застрашително покрай вратата на Аргилашки. В 62-рата минута Арда се възползва от по-активните си действия и стигна до изравнителното попадение. Центриране към втора греда намери Милен Желев, който отклони с глава към втора греда. Там Самуел Акере овладя топката, но се засуети и позволи на Светослав Ковачев да му отнеме, а след това и да стреля към вратата. Аргилашки нямаше добра видимост и топката влезе във вратата му. Футболистите на Ботев имаха претенции, че топката е напуснала терена преди Желев да играе с нея, но се оказа, че ситуацията е редовна.

Само две минути по-късно Арда стигна до пълен обрат в срещата и в прегръдките на своите съотборници отново попадна Светослав Ковачев. Крилото преодоля Георги Аргилашки с добре насочен удар през купа от футболисти, застанали пред стража на Ботев.

В 74-ата минута Радослав Цонев изпълни добър пряк свободен удар, който премина на сантиметри от гредата. В 80-ата минута Преслав Боруков можеше да сложи точка на спора след пас на Тунгара, при който нападателят излезе очи в очи със стража Аргилашки. Вратарят излезе предвидливо извън наказателното поле и спря Боруков. Това беше и последната голова ситуация в срещата, в която Арда се поздрави с много важен успех.

АРДА - БОТЕВ 2:1
0:1 Мартин Секулич (35)
1:1 Светослав Ковачев (62)
2:1 Светослав Ковачев (65)

Стартови състави:

Арда: 1 Анатолий Господинов, 2 Джуниет Али, 3 Умар Сако, 7 Абубакар Тунгара, 8 Милен Желев, 10 Светослав Ковачев, 18 Ласана Н'диайе, 21 Радослав Цонев, 24 Алекс Петков, 26 Ел Мами Тетах, 77 Илия Юруков

Ботев Пловдив: 1 Георги Аргилашки, 2 Роеи Херман, 4 Виктор Генев, 5 Красиан Колев, 9 Мартин Секулич, 11 Антоан Бароан, 15 Джеймс Етоо, 16 Самюел Акере, 18 Самюел Супрайен, 20 Антонио Перера, 24 Джаспър Ван Хертъм

СЪДИЯ: Георги Давидов
СТАДИОН: “Арена Арда”, Кърджали