Победата и голът остават мираж за Ботев на "Колежа", Локо (София) прекъсна лошата си серия

Локомотив (София) нанесе нова загуба на Ботев (Пловдив) в среща от 32-рия кръг на efbet Лига. Столичните „железничари“ надвиха „канарчетата“ с 2:0 с голове на Карлос Франса (45) и Станислав Костов (74). Това беше трето поражение за Ботев на „Колежа“ от три изиграни мача до момента. Трябва все пак да отчетем, че Ботев имаше своите шансове и на два пъти горната греда спря Красиан Колев.

Очаквано или не, Ботев все още няма успех и дори отбелязан гол на стадион „Христо Ботев“. И третият опит се оказа неуспешен за „канарчетата“, които вече загубиха на своя стадион от Левски и Лудогорец. И двата тима на практика нямат шанс за седмото място, даващо право на участие в бараж за европейските клубни турнири, като същевременно са си гарантирали мястото в елита за следващия сезон. Ботев пък доиграва сезона под ръководството на наставника Бруно Балтазар, който ще бъде освободен след края на кампанията. След края и на този мач имаше възгласи от феновете на "канарчетата" "Всички вън!".

В 5-ата минута Ботев разгърна добра атака по левия фланг, при която Па Конате центрира остро по земя. Антоан Бароан получи топката и шутира, но ударът му беше блокиран. Кълбото попадна в Красиан Колев, който от границата на наказателното поле стреля много неточно. В 9-ата минута гол на Алан Диас беше отменен след намесата на ВАР. Центриране на Антонио Вутов беше посрещнато от стража Георги Аргилашки, който пък беше изблъскан от Димо Бакалов. Топката падна на крака на Диас, който от няколко метра се разписа. Първоначално голът беше зачетен от съдията Петър Кузев, но след намесата на ВАР арбитърът промени решението си.

В 11-ата минута Красиас Колев разтресе горната греда на вратата зад Бубакар Гайе. Младокът изпълни безупречно пряк свободен удар, но нямаше нужния късмет. Впоследствие и Джеймс Ето'о стреля в аут. Минута по-късно Мартин Секулич влезе остро в наказателното поле и извади топката назад към своя колега Антоан Бароан. Французинът опита да стреля, но не намери кълбото по най-добрия начин.

В 22-рата минута Антонио Переа пробва късмета си с шут от далечна дистанция, който беше насочен право в ръцете на вратаря. В 27-ата минута стената пред Аргилашки блокира опасен удар на Антонио Вутов от фаул. От последвалия корнер Дейвид Малембана се извиси над всички, но и неговият удар с глава беше спрян от защитник. В 31-вата минута Красиан Колев отново изпълни фаул от границата на наказателното поле. За разлика от първия му опит, при който удари греда, този беше доста разочароващ.

В 45-ата минута гостите поведоха в резултата с гол на Карлос Франса. Антонио Вутов опита подаване към свой съотборник, но вместо това топката намери набралия скорост Франса. Футболистът на гостите влезе в наказателното поле, изненадвайки защитата на Ботев, след което опъна мрежата.

В 56-ата минута Николай Минков намери Антоан Бароан зад гърба на защитата на Локомотив. Нападателят стреля от движение, а Бубакар Гайе успя да избие в корнер шутът, насочен в горния му ляв ъгъл. От последвалия ъглов удар отново вратарят трябваше да се намесва след изстрел на Бароан. Секунди след това Мартин Секулич овладя топка в противниковото наказателно поле и опита техничен удар, но Гайе спаси с една ръка.

В 64-ата минута се оказа, че Красиан Колев няма ден, защото за втори път негов удар срещна горната греда. Халфът направи двойно подаване с Антоан Бароан и от движение шутира. Топката му срещна крака на защитник в червено-черно и описа коварна парабола, при която Гайе беше безпомощен, но пък кълбото кацна върху горната греда.

В 70-ата минута същата комбинация направиха Мартин Секулич и Самуел Супрайен, озовал се в наказателното поле. Нападателят потърси далечния ъгъл, но Бабакар Гайе с една ръка успя да отрази. Четири минути по-късно гостите от София удвоиха своята преднина след поредна грешка на защитата на Ботев. Франко центрира по земя в наказателното поле, а Самуел Супрайен не успя да изчисти топката по най-добрия начин. Вместо това той я поднесе на Станислав Костов, чийто първи удар беше блокиран, но след това нападателят изпревари излезлия напред Аргилашки.

Веднага след попадението Ботев можеше да върне едно попадение, но ударът на Рой Херман беше париран от Гайе. В оставащото време Ботев така и не успя да се добере поне до гол и Локомотив се поздрави с трите точки, прекъсвайки лошата си серия.