Изпадналият Елче не позволи на Хетафе да си поеме въздух

Хетафе не успя да надвие изпадналия вече Елче и мачът между двата тима от 35-ия кръг на Ла Лига завърши 1:1. С тази точка домакините успяха да излязат от зоната на изпадащите, но борбата на дъното остава отворена в оставащите три кръга.

Към втория ешелон ще потеглят още два състава, като при равенство в точките първо се гледат директните двубои.

Хетафе излезе рано напред в резултата - още в 8-ата минута, когато точен беше бившият нападател на Барселона Мунир Ел Хадади.

Гостите обаче, които отдавна играят само за чест, изравниха точно преди почивката чрез Лукас Бойе.

Дори като цяло статистиката в срещата на “Алфонсо Перес” беше в полза на Елче, но в крайна сметка срещата завърши наравно.