Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Аталанта обърна Верона след два страхотни гола и фрапантна вратарска грешка

Аталанта победи с 3:1 Верона в мач от 36-тия кръг на Серия "А". Победата за домакините дойде след пълен обрат.

Гостите поведоха още в 11-ата минута, когато Филип Терачиано изведе Дарко Лазович очи в очи със стража на "бергамаските" Марко Спортиело и сърбинът не сгреши. Аталанта обаче изравни след само 11 минути, когато Давиде Дзапакоста отправи страхотен далечен шут - 1:1. При този резултат приключи и първата част.

В началото на второто полувреме дойде и ключовия момент в мача. В 53-ата минута вратарят на Верона Лоренцо Монтипо направи груба грешка и подари топката на Марио Пашалич, след което хърватинът с лекота вкара за 2:1.

Това сякаш пречупи окончателно гостите и те получиха трето попадение. В 62-рата минута датският талант Расмус Хьойлунд вкара още един много красив гол за Аталанта, след нов чудесен далечен изстрел - 3:1 за "бергамаските", при който резултат завърши и мача.

Така Аталанта прекъсна серията си от две поредни загуби и се изравни по точки с Милан, като е на 6-о място. Верона пък остава в зоната на изпадащите, като има равни точки, но и мач по-малко от главния си конкурент Специя, който е над чертата.