Фрайбург остана в борбата за Шампионската лига след трудна победа срещу Волфсбург

Отборът на Фрайбург записа скъпоценна победа с 2:0 в домакинството си от 33-ия кръг на германската Бундеслига. С успеха момчетата на Кристиан Щрайх се изравниха по точки с четвъртия Унион (Берлин) и се доближиха само на точка от третия РБ Лайпциг, който в утрешния 20 май (събота) гостува на лидера в класирането Байерн (Мюнхен).

“Вълците” се противопоставиха на домакините и Фрайбург успя да отбележи попаденията си през втората половина на второто полувреме. До този момент притежанието на топката беше равностойно, но все пак домакините имаха териториално предимство и създадоха в пъти повече голови положения.

Тези усилия им се отблагодариха в 71-ата минута, когато Кристан Гюнтер откри резултата. В 75-ата минута Нилс Петерсен повтори упражнението и покачи, оформяйки крайния резултат. Победата можеше да стане още по-изразителна, когато в 80-ата минута Роналд Шалай вкара трето попадение за отбора домакин, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR съдията Бастиан Денкерт отмени попадението заради нарушение при атаката..

С успеха Фрайбург прекрати негативната си серия от две последователни поражения, докато това бе второ поражение в последните три мача за Волфсбург.