Грозни сцени след края на двубоя между АЗ Алкмаар и Уест Хам

Мачът между АЗ Алкмаар и Уест Хам (0:1) от 1/2-финала в Лигата на конференциите завърши с грозни сцени по трибуните. Разочаровани от загубата на своя отбор фенове на домакините, атакуваха сектора, където бяха настанени част от привържениците на гостите. Те прескочиха огражденията и започнаха да нападат с юмруци и бомбички гостуващите запалянковци.

Ситуацията дори можеше да стане още по-лоша, защото нидерландските ултраси се насочиха към ложата, където бяха настанени семействата на футболистите на Уест Хам, а там имаше дори и деца. Това накара част от играчите на "чуковете" също да се втурнат към сектора в опит да защитят своите семейства, тъй като стюардите не можеха да се справят със ситуацията, а полицията още не се бе намесила.

За щастие се размина без по-сериозни инциденти и в крайна сметка феновете на домакините бяха изтласкани от сектора, а привържениците на Уест Хам можеха най-накрая да отпразнуват на спокойствие успеха на своя тим, който ще играе на първи еврофинал от 47 години насам.