Ансамбълът на България за жени проведе първа тренировка в Баку

Ансамбълът на България за жени пристигна тази сутрин в Баку за участие на Европейското първенство по художествена гимнастика, след което направи първа тренировка в Националната гимнастическа арена в столицата на Азербайджан.

Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова ще започнат надпреварата на 20-и май (събота), когато ще борят за медали в многобоя и в отборното класиране, както и за място на финалите на отделните уреди в неделя.

Възпитаничките на Весела Димитрова и Михаела Маевска останаха без отличие на континенталния шампионат миналата година в Тел Авив, завършвай четвърти в многобоя и с четвърто и шесто място на финалите на отделните уреди. След това обаче те се реваншираха пред родна публика и станаха шампионки в многобоя на Световното първенство в София 2022, осигурявайки си квота за Игрите в Париж 2024.

Официалната подиум тренировка на българския ансамбъл е утре от 20.00 до 20.15 часа местно време заедно с тима на Германия.