Борещият се да не изпадне Валенсия изтръгна безценен успех в Ла Лига

Отборът на Валенсия спечели скъпоценна победа с 2:1 над Селта като гост и се отдалечи на 3 точки от зоната на изпадащите в Ла Лига. Така тимът от “Местайя” взе някакво предимство пред конкурентите си преди оставащите четири кръга. Освен това Валенсия побеждава Селта за пети пореден път.

Успехът дойде след дебютно попадение на 21-годишният Алберто Мари в 88-ата минута. Младокът, за когото това беше едва трети двубой за първия отбор, беше точен след асистенция на Димитри Фулкие. Допреди два месеца Мари дори не беше част от мъжкия състав, но получи шанс да се докаже и този следобед оправда доверието на треньора си Рубен Бараха.

Иначе Валенсия излезе напред още в 8-ата минута, когато точен беше Джъстин Клуйверт.

“Прилепите” пропусняха няколко положения и в 60-ата минута нападателят на Селта Харис Сеферович изравни с глава.

В 75-ата пък гредата спаси гостите след удар на Оскар Родригес.

В крайна сметка обаче Валенсия надделя след късното попадение на Мари.

В добавеното време за втори жълт картон беше изгонен централният защитник на гостите Габриел Паулища. Бразилецът даже имаше шанс, че не беше отстранен директно още при ситуацията за първото си официално предупреждение в 75-ата, защото тогава фаулира откъсващ се играч на Селта. Съдиите обаче прецениха, че бранителят не е бил последен в защитата.

Отборът от Галисия е точно над Валенсия в класирането, но не би трябвало да се окаже замесен в борбата за оцеляване, защото разликата с първия под чертата е 5 пункта.