Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Осасуна прекъсна негативната серия, Алмерия продължава да трепери

Осасуна постигна победа с 3:1 над Алмерия в мач от 34-ия кръг в Ла Лига. Попаденията за домакините бяха дело на Анте Будимир (46’), Абде (51’) и Мой Гомес (81’), а почетният гол бе дело на Лазаро (90’). Интересното в тази среща бе и това, че всички четири гола дойдоха след почивката.

Единственото по-сериозно положение през първата част дойде точно след изминаването на половин час игра, когато Фернандо Мартинес трябваше да се намесва решително, за да предотвратява гол на Анте Будимир. Именно той обаче все пак стигна до попадение веднага след началото на второто полувреме, когато се възползва от хубав пас през отбраната на Алмерия и прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0. Играчите на Ягоба Арасате удвоиха преднината си само пет минути по-късно, когато Абде се измъкна зад гърба на бранителите и стреля от границата на наказателното поле за 2:0.

Още пет минути по-късно отново Анте Будимир се свлече в наказателното поле. Първоначално съдията даде знак играта да продължи, но след това получи сигнал от ВАР да прегледа на монитор още веднъж положението. Антонио Матеу Лаос обаче не промени решението си и отново не отсъди 11-метров наказателен удар. Двата тима си размениха по още едно добро положение в следващите десет минути. Първо Аймар Орос нацели гредата след статично положение, а малко след това Луис Суарес от другата страна на полето също стреля опасно, но нова добра вратарска намеса предотврати нов гол. До такъв обаче се стигна в 81-ата минута, когато Мой Гомес засече подаване в наказателното поле и направи преднината на своя тим класическа.

Гостите от Алмерия все пак стигнаха до почетно попадение в добавеното време, когато Лазаро овладя добре на границата не пеналта и заби в горния десен ъгъл за 3:1. С тази победа Алмерия прекъсна серията си от две поредни загуби и се върна на победния път. Домакините заемат деветото място в класирането с 47 точки. Алмерия пък е 14-и в подреждането, но със своите 36 точки продължава да е едва на две от опасната зона.

Снимки: Gettyimages