Реал Сосиедад профука ранен аванс при реми с Жирона

Отборите на Реал Сосиедад и Жирона завършиха наравно 2:2 на “Реале Арена” в ранния двубой от съботната програма на 34-тия кръг на Ла Лига. По този начин “чури урдин” се разминаха с трета поредна победа, но поне спряха серията на каталунците от три успеха.

Домакините определено могат да съжаляват повече, че не си тръгнаха с трите точки, тъй като профукаха преднина от два гола. Още във втората минута Айхен Муньос нацели единия страничен стълб и така не успя да даде аванс на баските. Въпреки това след само още две минути те поведоха след точно изпълнена дузпа на капитана Микел Оярсабал, като тя беше свирена за нарушение на Родриго Рикелме срещу Такефуса Кубо. В 24-тата минута именно японецът центрира към Давид Силва, който отблизо засече топката за 2:0.

Гостите обаче не се стъписаха и вместо това възстановиха равенството още преди почивката. В 37-ата минута Ян Коуто реши да стреля, като топката претърпя рикошет и влезе в противниковата врата, с което изоставането на Жирона беше намалено. В добавеното време на първата част пък Кристиан Стуани беше точен след центриране от пряк свободен удар, с което донесе ремито в двубоя.

Второто полувреме не беше толкова вълнуващо, като всичко на интересно се случи в последните минути. В 82-рата Пауло Гасанига с крак изби опасен удар на Муньос, а четири минути по-късно напречната греда не позволи на Карлос Фернандес да отбележи победен гол за тима от Сан Себастиан чрез изстрел с глава след корнер. В 87-ата минута Ориол Ромеу от състава на гостите получи втория си жълт картон за свой фал срещу Силва, заради което беше изгонен от игра.

Реал Сосиедад остана твърдо на четвъртата позиция в класирането с актив от 62 точки, докато Жирона е на седмото място с 48 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages