Нотингам си тръгна с ценна точка от "Стамфорд Бридж"

Нотингам си тръгна с точка от гостуването на Челси. Срещата завърши 2:2, а за Форест това бе първа точка, спечелена като гост, след седем поредни загуби. С този резултат тимът на Стив Купър се доближи до оцеляването. Отборът е на три точки над зоната на изпадащите, а до края на сезона остават два кръга.

Срещата се превърна в задочен сблъсък на Тайво Ауоний и Рахийм Стърлиг, които отбелязаха по два гола. Нигериецът откри в 13-ата минута, а английският национал се разписа на два пъти в рамките на седем минути през втората част и лондончани стигнаха до пълен обрат. Ауоний изравни за 2:2 в 62-ата минута.

"Сините" имаха предимство по отношение владеенето на топката от самото начало, но гостите очакваха това и тактиката им беше да изненадат съперника на контраатаки. Форест показа колко опасен може да бъде в атака и в 13-ата минута поведе. След центриране на Лоди Ауоний надскочи всички и прати топката в мрежата. Основна вина за гола имаше Менди. Вратарят, който бе титуляр за първи път от ноември, излезе лошо и не стигна до топката.

След попадението тимът на Лампард се активизира и стигна до няколко ситуации пред вратата на съперника. Удар на Стърлинг бе блокиран от Уоръл, а след това Хол стреля, но и неговият опит не мина през морето от тела пред него. В 22-ата минута Форест имаше нов шанс след грешка в защитата на домакините. Лоди подаде на Данило, но неговият удар бе отклонен от Чалоба.

Челси имаше проблеми да създава чисти положения през първия половин час. В 33-ата минута "сините" стигнаха до най-добрата си възможност от началото на мача. Центриране на Хол намери Феликс в наказателното поле. Португалецът отклони топката с глава, но Кейлор Навас направи изключително спасяване. Малко преди почивката проблемите на Лампард се увеличиха, тъй като Ковачич се контузи и трябваше да бъде сменен от Лофтъс-Чийк.

Второто полувреме домакините опитаха да натиснат, но първата сериозна ситуация бе пред вратата им. Центриране на Лоди бе отклонено и топката отиваше към Ниакате на далечната греда, но той остана на сантиметри от нея. Малко след тази ситуация Челси изравни. След отличен пробив на Чалоба топката стигна до Стърлинг в наказателното поле. Неговият удар не бе достатъчно точен, но за негов късмет топката се удари в Йейтс и се озова в мрежата. За английския национал това бе първи гол във Висшата лига от последния мач срещу Нотингам преди четири месеца.

След изравняването тимът на Лампард заигра по-уверено и притисна съперника. Стигна се до нови опасни ситуации в полето на съперника, а Феликс на два пъти не успя да отправи точен удар. В 58-ата минута Стърлинг изведе лондончани напред след прекрасен удар. Форест обаче много бързо отговори с втория гол на Ауоний в мача. Нигериецът се възползва от центриране на Мангала и отново се разписа с глава.

Малко след изравнителното попадение удар на Лоди мина покрай вратата. Форест се вдигна след гола, а устремът на Челси бе спрян. В 70-ата минута след дълго хвърляне на тъч Лоди бе много близо до гол, но топката мина встрани от гредата. Тимът на Лампард си върна инициативата и доминираше в последната част на двубоя. Влизането на Хаким Зиеш освежи атаката на домакините. Лондончани стигнаха до няколко точки удара, но те не затрудниха Навас.

ЧЕЛСИ - НОТИНГАМ 2:2
0:1 - Ауоний (13)
1:1 - Стърлинг (51)
2:1 - Стърлинг (58)
2:2 - Ауоний (62)

Снимки: Imago