Черноморец (Балчик) подчини Лудогорец III в Разград

Лидерът Черноморец (Балчик) победи Лудогорец III с 3:1 в Разград и направи още една крачка към изкачване в професионалния футбол. Двубоят е от 27-ия кръг на Североизточната Трета лига. Стана качествен двуостър мач на перфектен терен. Селекцията на Мартин Христов беше с една идея по-напред и заслужено спечели.

В 34-ата минута домакините сгрешиха при изнасянето на топката, разградския капитан Димитър Иванов я отне, подаде и Йоан Йорданов откри резултата – 1:0. Много скоро обаче равенството беше възстановено от Габриел Вулкано, изведен от Мирослав Начев в 38-ата минута. По няколко възможностите имаше пред двете врати до почивката. След нея също имаше критични моменти пред двамата вратари. Вулкано направи обрата факт с глава в 58-ата минута. Пак с глава Джорджио Димитров оформи окончателното 1:3 в последните секунди на срещата.