Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0

Черноморец нанесе първа загуба на Септември (Тервел) след шеметен обрат в Балчик и смело поглежда към Втора лига

Черноморец (Балчик) спечели дербито на върха в Североизточната Трета лига срещу Септември (Тервел) с 2:1. Двубоят от 26-ия кръг на шампионата бе предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg. Христо Станчев откри резултата на Градския стадион в Балчик в 23-ата минута, но с два бързи гола на Иван Цачев (30') и Габриел Вулкано (31') домакините постигнаха обрат и нанесоха първа загуба на своя противник през сезона.

Сблъсъкът между първия и втория в класирането предложи много битка, а с днешния успех "сините" вече водят с три точки пред основния си конкурент, а не е за подценяване и фактът, че са с мач по-малко.

17 Черноморец (Балчик) 2:1 Септември (Тервел)

Дори двата тима да завършат с равен точков актив в края на първенството, решаващо за това кой ще спечели промоция за Втора лига ще бъде представянето в директните двубои, където предимство има Черноморец (Балчик).

Срещата започна с няколко по-остри влизания и от двете страни, които често накъсваха играта. В 12-ата минута Денис Кадир получи топката на левия фланг, навлезе навътре и отправи коварен удар, но стражът на домакините внимаваше и улови.

В 21-вата минута Иван Цачев се озова на добра позиция в наказателното поле на гостите и опита технично да прехвърли Дениз Александров, но без успех.

Само 120 секунди по-късно футболистите на Черноморец допуснаха грешка след изпълнен аут на тима от Тервел и Христо Станчев копна топката майсторски над Иван Иванов, с което откри резултата - 0:1.

Малко преди да измине половин час игра от началото на мача домакините изравниха. Джорджио Димитров свали кълбото след ъглов удар към Иван Цачев, а той го спря по много добър начин и с второто си докосване го прати във вратата на противника.

"Сините" се възползваха от моментния импулс и след по-малко от 60 секунди вкараха втори гол. Габриел Вулкано отне топката в половината на Септември и стреля от границата на наказателното поле, а Дениз Александров не се намеси по най-добрия начин и обратът стана факт.

В добавеното време на първата част от Черноморец изявиха сериозни претенции за дузпа, след като Вулкано падна в наказателното поле след съприкосновение с Евгени Стоянов, но главният съдия бе категоричен, че няма основание да посочи бялата точка.

В 54-ата минута Николай Иванов бе оставен непокрит при ъглов удар, но изстрелът му с глава премина над целта.

Малко по-късно Мирослав Начев засече центриране отляво и отправи опасен удар, а топката отиваше към негов съотборник, който обаче извърши нарушение срещу стража на гостите.

В 65-ата минута се стигна до разбъркване в пеналтерията на Септември, след което Джорджио Димитров опита атрактивно изпълнение със задна ножица, което се озова право в ръцете на Дениз Александров.

В последната минута от редовното време Денис Кадир стреля директно от фал от далечно разстояние, а топката премина малко над горната греда. В добавеното време футболист в червено падна в наказателното поле на Черноморец и целият отбор се нахвърли върху главния съдия, но той прецени, че няма извършено нарушение.

Черноморец (Балчик) 2:1 Септември (Тервел)

0:1 Христо Станчев (23)
1:1 Иван Цачев (30)
2:1 Габриел Вулкано (31)

Стартови състави:

Черноморец (Балчик): 1. Иван Иванов (К), 2. Йордан Радев, 3. Даниел Георгиев, 4. Кристиян Бешев, 6. Вилиян Денчев, 21. Мирослав Начев, 10. Мохамед На Нбаче, 17. Теодор Тотев, 18. Джорджио Димитров, 24. Иван Цачев, 20. Габриел Вулкано;

Септември (Тервел): 1. Дениз Александров, 16. Генади Луго, 13. Васил Добрев, 5. Евгени Стоянов, 19. Тодор Вълканов (К), 95. Николай Иванов, 20. Ивелин Кузманов, 17. Дамян Петров, 11. Димитър Василев, 29. Денис Кадир, 90. Румен Николов.

Снимки: Борислав Цветанов