Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 1:0

Саяна е на финал за Купата на АФЛ след успех над Черноморец (Балчик), спорна дузпа беляза мача

Саяна се класира на финал за Купата на Аматьорската футболна лига, след като победи Черноморец (Балчик) с 2:0. Срещата на стадион "Ивайло" във Велико Търново бе предавана пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

Двубоят бе изпълнен с много битка и нерви, които взеха връх в края. В 79-ата минута главният съдия отсъди спорна дузпа за хасковлии, след която почти се стигна до меле между футболистите на двата отбора. Тейнур Марем се разписа от бялата точка, а в петата минута на добавеното време Димитър Алексиев сложи точка на спора.

На финала Саяна чака победителя от двойката Балкан (Ботевград) - Локомотив (Горна Оряховица).

14 Саяна (Хасково) 2:0 Черноморец (Балчик)

В осмата минута Цветелин Петров стреля опасно от разстояние, но стражът на Черноморец внимаваше и се отчете с добра намеса.

Малко след като измина четвърт час игра от началото на мача Габриел Вулкано засече с глава центриране от фал и прати топката в мрежата на символичните домакини, но попадението му бе отменено заради засада.

В 28-ата минута Нбаче бе изведен на страхотна позиция, но Диян Вълков бързо скъси дистанцията до противниковия играч и блокира изстрела му.

Малко по-късно Черноморец организира поредната си добра атака, която завърши с удар на Вулкано и нова намеса на вратаря на тима от Хасково.

Футболистите на Здравко Кулишев започнаха по-активно и след почивката и Вулкано отново се озова на добра стрелкова позиция, но и този път стражът на Саяна отрази опасността.

В 55-ата минута Димитър Алексиев пропиля най-чистото положение за хасковлии, след като пропусна озовал се очи в очи с Иван Иванов.

Саяна упражни натиск в половината на противника, но така и не успяваше да намери път към гола. В 75-ата минута Христо Христов стреля от малък ъгъл, но кълбото премина покрай целта.

В 79-ата минута футболист в червено-бяло се строполи в наказателното поле на Черноморец след шпагат от Мирослав Начев, а главният съдия посочи бялата точка. Това предизвика бурно недоволство сред играчите на символичните гости, които претендираха, че няма извършено нарушение. На няколко пъти се стигна до сериозна разправия между двата лагера, но все пак отсъждането за дузпа остана.

Тейнур Марем се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и не сбърка - 1:0.

Дълбоко в добавеното време Димитър Алексиев се възползва от по-отворената игра на Черноморец и реализира в опразнената от Иван Иванов врата, с което оформи и крайния резултат.

САЯНА 2:0 ЧЕРНОМОРЕЦ

1:0 Тейнур Марем (86 - дузпа)
2:0 Димитър Алексиев (95)

Стартови състави:

САЯНА: 1. Диян Вълков, 86. Костадин Пеев, 33. Георги Хашев, 66. Илиян Марчев, 7. Цветелин Петров, 11. Христо Стоянов, 14. Спас Милушев, 9. Христо Христов, 89. Христо Бойков, 3. Тейнур Марем, 77. Митко Плахов;

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1. Иван Иванов, 2. Йордан Радев, 3. Даниел Георгиев, 4. Кристиян Бешев, 6. Вилиян Денчев, 21. Мирослав Начев, 8. Цветан Илиев, 20. Габриел Вулкано, 24. Иван Цачев, 10. Мохамед На Нбаче, 18. Джорджио Димитров.

Снимки: Борислав Трошев