Спорно решение спря Росенов по пътя към медал от Световно по бокс

Радослав Росенов отпадна на 1/4-финал в категория до 60 килограма на световното първенство по бокс за мъже, което се провежда в Ташкент, Узбекистан. След три рунда здрава битка съдиите присъдиха победата на съперника на Росенов - Мохамед Джадже от Йордания.

19-годишният Росенов започна срещата с разучаващи прави удари с предната ръка. И двамата боксьори не бяха много активни през първата минута и получиха устно предупреждение от съдията. Първата силна комбинация в двубоя бе отбелязана от боеца от Русе. Той завърши и частта по-агресивно и заслужено тя бе присъдена за него с 3:2 гласа.

Росенов показа увереност и спокойствие и през втория рунд. Неговите атаки бяха добре премерени. В тази част той разчиташе повече на движение от краката и финтове. Радослав започна и да сваля ръцете си, за да примамва Джадже към него. Въпреки добрата игра на Росенов, точките в тази част бяха в полза на йорданеца и така двамата боксьори се усремиха към последната част с равен резултат 19:19.

Росенов се хвърли с мощни атаки още от началото и пое инициативата на битката. Той зае центъра на ринга и не пусна юздите на двубоя до последния гонг. Боксът не беше особено чист в последните три минути, но желанието за победа и на двамата боксьори ги мотивираше да се движат напред и да хвърлят удари, въпреки умората. В последните двайсет секунди русенецът вкара няколко силни крошета, но явно това не бе достатъчно. След преразглеждане на битката, съдиите решиха, че Джадже е бил по-добрият между въжетата.

Йорданецът ще се изправи срещу Ерислади Алварес от Куба в петък ½-финал. Днес на ринга в Ташкент за място в медалите ще се бори и друг българин - Рами Киуан вкатегория до 75 килограма.