Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Реал Мадрид и Манчестър Сити оправдаха очакванията, но никой не взе превес

Отборите на Реал Мадрид и Манчестър Сити завършиха при 1:1 на "Бернабеу" в първи двубой от полуфиналите в Шампионската лига. Първенците на Испания и Англия си размениха по едно полувреме и по един красив гол от далечно разстояние. Винисиус Жуниор изведе домакините напред в 36-ата минута, а Кевин де Бройне изравни в 67-ата. Останаха обаче сериозни съмнения, че секунди преди попадението на гостите топката беше напуснала терена.

Реваншът на Острова е на 17 май. В другия полуфинал съперници са Милан и Интер

„Гражданите“ доминираха преди почивката, като бяха особено опасни в началото и в рамките на първия четвърт час имаха четири възможности, отразени от Тибо Куртоа. В свой стил обаче Реал издебна момента и с единствения си изстрел през това полувреме излезе напред в резултата. През вторите 45 минути Реал беше значително по-настоятелен, но пък допусна изравнителен гол. Направи впечатление, че мениджърът на гостите Джосеп Гуардиола не направи нито една смяна, макар Ерлинг Холанд да беше обезличен, а Бернардо Силва и Джак Грийлиш видимо да отпаднаха към края.

Лука Модрич беше титуляр за домакините, макар да беше под въпрос за стартовия състав заради скорошната си травма. Очаквано Карло Анчелоти заложи на Антонио Рюдигер и Дейвид Алаба в защита, след като Едер Милитао беше наказан. Едуардо Камавинга отново започва на левия бек, а в атака до Карим Бензема бяха намиращите се в отлична форма Вини Жуниор и Родриго

80 Реал Мадрид - Манчестър Сити 1:1

Пеп беше предпочел Бернардо Силва пред Рияд Марез. На пейката остана световният шампион Хулиан Алварес. Това бяха същите 11, с които тимът започна при разгрома с 4:1 над Арсенал във Висшата лига преди две седмици.

Мачът започна според очакванията с владение на топката основно от страна на гостите. В 8-ата минута дойде и първата опасност, при която Де Бройне шутира силно, но вратарят на Реал Тибо Куртоа отрази. В 14-тата белгиецът се намеси и след коварен изстрел на Родри. "Гражданите" продължиха да натискат и малко след първия четвърт час Куртоа вече беше направил четири спасявания.

Реал чакаше своя миг и в 24-тата за малко да излезе напред. Тогава Винисиус се възползва от грешка на Родри и центрира по земя към Бензема, но Рубен Диаш успя да се намеси в последния момент.

Постепенно "белите" поизравниха играта и стигнаха до няколко центрирания в полето пред Едерсон

В 36-ата Реал дори поведе след феноменален гол на Винисиус. Тогава бразилецът "разстреля" вратаря на Сити с далечен удар - 1:0.

В края на полувремето възникна напрежение между Даниел Карвахал и Джак Грийлиш. Защитникът на испанците дори настояваше, че е бил ударен без топка при спречкване край аутлинията, но реферът не показа никакви картони.

Реал Мадрид започна по-добре втората част и след дълга комбинация Карим Бензема имаше първата възможност за гол, но силният му удар мина над гредата.

Чак в 55-ата Холанд напомни, че е на терена, след като изскочи на позиция и шутира с левия крак, но Алаба успя да блокира удара му.

Футболистите на Анчелоти обаче продължиха да създават проблеми на Сити. В 62-рата, след центриране в полето на гостите, отскочила от тялото топка срещна ръката на Грийлиш. Съдията и колегата му от ВАР обаче прецениха, че това не е за наказателен удар.

Манчестър Сити успя да изравни в 67-ата чрез Де Бройне. Тогава белгиецът прониза сънародника си Куртоа с мощен шут от далечно разстояние. Шампионите протестираха за евентуално излизане на топката извън терена секунди по-рано, като Карло Анчелоти дори получи жълт картон.

Бензема беше близо до даването на нов аванс на Реал в 78-ата, но Едерсон спаси удара му с глава. Стражът на Сити блесна с решаваща намеса в 89-ата при изстрел на Орелиан Чуамени