Сасуоло и Болоня поделиха точките в последния мач от кръга

Отборите на Сасуоло и Болоня поделиха точките след равенство 1:1 в закриващия мач от 34-ия кръг на Серия “А”. Резултатът откри Доменико Берарди (15’), а равенството бе възстановено от Николас Домингес.

След това реми Болоня е на десето място, докато Сасуоло е три позиции надолу, но има само два пункта по-малко. При силна поредица от резултати в последните четири мача от сезона и двата отбора имат шанса да финишират на осмото място в италианския елит.

Двата отбора изиграха срещата на изключително високи обороти и направиха приятен мач за неутралния зрител. Първото попадение падна само след четвърт час игра и то бе дело на Доменико Берарди, който се възползва от добро извеждащо подаване и прати топката в горния десен на вратата, пазена от Лука Скорупски.

Болоня отговори подобаващо на предизвикателството и малко преди почивката момчетата на Тиаго Мота изравниха резултата. Той овладя с чудесно първо докосване убийствен пас на границата на пеналтерията и завъртя топката в горния десен ъгъл в марков стил.

През второто полувреме домакините стояха една идея по-добре на терена и създадоха по-опасните положения, но футболистите, водени от Алесио Диониси така и не стигнаха до втори гол и се принудиха да поделят точките със съперника.

Равенството означаваше пети последователен мач без победа за Болоня, като отборът на Тиаго Мота не познава вкуса на успеха от 8 април насам. Сасуоло пък не съумя да спечели във втори пореден мач след като загуби в миналия кръг от Лацио с 0:2.

Снимки: Imago