Нотингам Форест излезе от зоната на изпадащите след голов трилър срещу Саутхамптън

Отборът на Нотингам Форест постигна една от най-важните си победи от началото на сезона, надделявайки в домакинството си от 35-ия кръг на Премиър лийг срещу Саутхамптън с 4:3. С победата новаците в английския елит се измъкнаха от зоната на изпадащите, докато “светците” пропиляха поредна възможност да съхранят надеждата си за оцеляване и се закотвиха на дъното в класирането на 8 точки от спасителния бряг.

Домакините натиснаха от самото начало и до средата на първото полувреме си осигуриха комфортен аванс след два гола на Тайуо Ауоний в 18-ата и 21-ата минути. Гостите от Саутхамптън обаче отговориха бързо на предизвикателството и върнаха един гол в 25-ата минута чрез Карлос Алкарас. Форест обаче отказа да брани крехката си преднина и удари още веднъж преди почивката. Тои път в 44-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа и от бялата точка се разписа Морган Гибс-Уайт.

“Светците” вече нямаше какво да губят и в началото на втората част се хвърлиха в нападение, което доведе до моментно връщане към надеждите в 51-ата минута, когато Лянко върна един гол. Гостите обаче не успяха да изравнят и Нотингам Форест се възползва от празните пространства в отбраната на съперника, за да вкара четвърти гол чрез Данило в 73-ата минута.

Домакините дори се разписаха за пети път в изтичащите минути на редовното време, когато Фелипе вкара топката във вратата на съперника, но съдията отмени гола след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR заради съмнения за засада.

След това Форест сам си направи живота труден, допускайки дузпа дълбоко в добавеното време. От бялата точка стреля Джеймс Уорд-Праус, който бе точен в 96-ата минута и накара домакините да треперят в головото шоу, което продължи повече от 100 минути.

Отборът на Нотингам Форест издържа финалния натиск и приключи мача при резултат 4:3 в своя полза. Момчетата на Стив Купър вече държат съдбата си в своите ръце след като излязоха от зоната на изпадащите.

Въпреки това програмата до края на сезона е изключително тежка. Новаците имат да играят срещу три лондонски отбора - гостувания на Челси и Кристъл Палас, както и домакинство на Арсенал. Все пак Купър изведе отбора си до равен и успех срещу първите два съперника през есенния дял на шампионата, което не прави обречена съдбата на Нотингам Форест и е много вероятно един от класическите английски отбори да се задържи в Премиър лийг за повече от един сезон.