Фулъм победи Лестър в голова фиеста и задълбочи кризата при “лисиците”

Фулъм победи Лестър с 5:3 в атрактивен мач от 35-ия кръг на Премиър лийг. Головете за “котиджърс” отбелязаха Вилиан (10’, 70’), Винисиус (18’) и Том Киърни (44’, 51’), докато за гостите се разписаха Харви Барнс (59’, 89’) и Джеймс Мадисън (81’-дузпа).

Домакините вкараха още в 10-ата минута. Вилиан стреля от пряк свободен удар, вратарят на Лестър Даниел Иверсен не се намери добре и топката влетя в мрежата на “лисиците”. Гостите пропуснаха да се върнат в мача пет минути по-късно, когато Харви Барнс не успя да вкара след добро подаване на Джеймс Мадисън.

Фулъм нанесе втори удар на съперника си в 18-ата минута, когато Хари Уилсън пусна отлично извеждащо подаване за Карлос Винисиус и бразилецът не пропусна, останал очи в очи с Иверсен - 2:0 за Фулъм. Три минути по-късно Джейми Варди пропусна нов 100% шанс, след като остана сам срещу Бернд Лено, но немският страж се намеси.

Всякаква интрига в двубоя приключи в края на първата част. След поредна добра комбинация на “котиджърс” Карлос Винисиус комбинира с Том Киърни, който се разписа след хубав удар с десния крак за 3:0.

Втората част започна отново с много по-добра игра на тима на Марко Силва. Така в 50-ата минута Кени Тете нахлу отдясно и подаде на Том Киърни, който вкара втория си гол в мача - 4:0 за Фулъм! Лъч надежда за “лисиците” дойде девет минути по-късно, когато Харви Барнс успя да намали след добро подаване на Мадисън  и направи 1:4.

В 66-ата минута Лестър можеше да намали още пасива си, след като получи дузпа  за нарушение на Бернд Лено срещу Варди. Нападателят сам взе топката и стреля от бялата точка, но немският страж на Фулъм отрази удара му. Този пропуск на Лестър мигновено бе наказан от домакините, които четири минути по-късно вкараха пето попадение. Вилиан с чудесен шут от дистанция се отчете с втория си гол в мача и направи 5:1.

Това обаче не бе всичко в мача, като Лестър получи още една дузпа в мача, която Джеймс Мадисън успя да реализира в 81-вата минута и намали на 2:5. Осем минути по-късно след неразбирателство в защитата на Фулъм резервата Патсон Дака се пребори за топката и подаде на Харви Барнс, който вкара втория си гол в мача за крайното 5:3.

Така Фулъм спря неприятната си от три поредни загуби с убедителен успех и продължава да се намира на 10-о място в класирането. С поредното си поражение пък Лестър задълбочи кризата, в която се намира, като тимът има едва един успех в последните си 14 мача в Премиър лийг и остава само на точка от зоната на изпадащите във временната таблица, като ще води люта битка за оцеляване с Лийдс, Нотингам Форест и Евертън.