Кремонезе триумфира над Специя в битката за оцеляване

Кремонезе направи много голяма крачка към оцеляването си в Серия "А". Тази вечер тимът спечели с 2:0 битката с прекия си конкурент в дъното Специя. Двубоят бе от 34-тия кръг, а точни за успеха на домакините бяха Даниел Чофани в 41-вата и Йохан Васкес в 77-ата минута на двубоя.

Кремонезе откри резултата в 41-вата минута, когато Чофани се освободи пред наказателното поле и се разписа с изстрел по земя за 1:0.

В началото на втората част Специя можеше да се върне в мача, но шут на Шомудоров се отби от напречната греда.

Изживейте зрелището Реал Мадрид - Манчестър Сити с "Домът на феновете"

В 77-ата минута домакините забиха втори гол, с който решиха всичко в своя полза. Йохан Васкес засече с глава центриране от фал на Пабло Галдамес и оформи крайното 2:0.

Въпреки победата Кремонезе остава в опасната зона на 19-ото място с 24 точки. Тимът обаче се доближи само на три точки от днешния си опонент Специя, който остава на спасителното 17-о място с 27 точки.