Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 1:0

Хофенхайм записа важен успех срещу отписалия първенството Айнтрахт

Хофенхайм записа изключително важна победа в борбата си за оцеляване, като победи с 3:1 Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 31-вия кръг на Бундеслигата.

Кристоф Баумгартнер откри резултата за домакините в 8-ата минута. Денис Гайгер центрира добре на главата на австриеца, който се разписа за 1:0. Баумгартнер бе главен герой и в 39-ата минута, когато бе спънат в наказателното поле на гостите от Даичи Камада и реферът Харм Осмерс посочи бялата точка. Андрей Крамарич нямаше никакви проблеми при дузпата и в 41-вата минута направи резултата 2:0 за Хофе.

Всичко това изнерви много Айнтрахт, като наставникът на гостите Оливер Гласнер бе изгонен от главния съдия. В края на полувремето Хофенхайм нанесе още един удар на съперника си, като Иляс Бебу се разписа след асистенция на Анхелиньо и направи 3:0 за домакините още през първата част.

Втората част започна с директен червен картон за Хофе, след като бранителят Стенли Н’Соки получи директен червен картон за грубо нарушение срещу резервата Пакстън Аарънсън. Възползвайки се от численото си предимство, Айнтрахт намали резултата на 1:3 в 54-тата минута, когато Марио Гьотце бе най-съобразителен и довкара топката след спасяване на вратаря на домакините Оливер Бауман. До края срещата “франките” не успяха да върнат още някой гол и срещата завърши при този резултат.

С победата си Хофенхайм прекъсна серията от  три поредни мача без успех в първенството, като тимът вече е на четири точки от опасната зона три кръга преди края на сезона. Айнтрахт пък продължава много лошото си представяне в първенството и записа десета поредна среща без успех в Бундеслигата, като тимът остава на 9-о място. Утехата за момчетата на Гласнер е класирането на финала за Купата на Германия, където ще играят срещу РБ Лайпциг.

Снимки: Imago