Борусия (М) се завърна към победите

След три мача без победа Борусия (Мьонхенгладбах) стигна до трите точки. Тимът на Даниел Фарке спечели с 2:0 домакинството си на Бохум. Йонас Хофман откри резултата в 35-ата минута, влезлия като резерва Ларс Щиндъл се разписа в самия край. Борусия е десети в класирането, а Бохум е в зоната на изпадащите.

Бохум стоеше отлично организиран в началото на двубоя, като опитваше да атакува с дълги подавания. Домакините влязоха по-бавно в мача и започнаха да играят след 20-ата минута. Те бяха подпомагани от грешки на съперника, но първите им опити бяха с удари от дистанция. В 35-ата минута Борусия се възползва от пролука в защитата на Бохум и Хофман откри резултата. Малко след гола борещият се за оцеляване тим бе близо до допускане на втори, но Нгуму нацели гредата.

След почивката гостите отново започнаха по-добре и създадоха няколко опасни ситуации след статични положения, но не се възползваха от тях. Борусия имаше своите шансове в средата на втората част. Щиндъл сложи точка на спора в добавеното време след удар с глава.

Снимки: Imago