Челси с първа победа при Лампард

Франк Лампард най-накрая имаше повод да се усмихне. Челси записа първа победа, откакто той се завърна в клуба. Лондончани спечелиха с 3:1 гостуването си на Борнемут. Конър Галахър откри резултата в деветата минута, а Матиас Виня изравни в 21-ата. “Сините” стигнаха до успеха към края. Беноа Бадиашил направи резултата 1:2 в 82-ата минута, а резервата Жоао Феликс вкара четири минути по-късно.

Това бе първи успех за Челси в последните 10 мача. След завръщането на Лампард тимът беше в серия от шест поредни загуби преди днешния двубой. Победата спря пропадането, но “сините” отдавна няма за какво да играят в първенството, като в момента са на 11-та позиция.

След добрите резултати напоследък Борнемут стартира уверено срещата. Още в третата минута пробив на Виня стигна дълбоко в наказателното поле на съперника, но Кепа успя да се намеси и предотврати гола. Малко по-късно сле силен удар на Лерма топката мина близо да лявата греда на испанеца. Гостите отговориха с удар на Мадуеке, който отиде в ръцете на Нето. В деветата минута “сините” поведоха. Центриране на Канте отдясно намери Галахър, който отлично отклони топката с глава и я прати в мрежата.

След гола последва перод, в който Челси контролираше събитията на терена. Той приключи със страхотен изравнителен гол на домакините. В 21-ата минута след великолепна комбинация с едно докосване топката стигна до Виня. Уругвайският бранител завъртя по красив начин топката и не остави шансове на Кепа.

Тимът на Лампард имаше предимство по отношение владеенето на топката, но като цяло срещата бе равностойна. Пробив на Мадуеке завърши с негов удар, който не бе достатъчно точен. Борнемут отговори с удар с глава на Кристи, след който топката мина встрани от вратата. Нов удар на Мадуеке в 37-ата минута бе право във вратаря и Нето нямаше големи проблеми. Това положение бе последвано от добра атака на домакините, но тя завърши след намеса на Кепа.

След почивката Челси се стараеше и имаше преимущество, но успяваше да създаде реално положения. Домакините доста рядко организираха атаки, но когато го правеха, те носеха реална опасност. След час игра Лампард пусна в игра Стърлинг и Лофтъс-Чийк на мястото на Канте и Мудрик. В 68-ата минута решителна намеса на Галахър попречи на домакините да поведат. Кели насочи топката към вратата, но Конър бе на точното място. Малко по-късно Кепа направи изключително представяне след удар на Виня.

Зиеш също се появи в игра и малко след влизането си прати добро центриране към Хавертц, който обаче стреля много неточно с глава. В 79-ата минута Борнемут отново се размина с гола. След ъглов удар Лерма отклони топката към непокрития Оутара, но той прати топката над вратата. Осем минути преди края на редовното време след центриране на Зиеш Бадиашил се освободи от пазача си и парти топката в мрежата. Малко по-късно Жоао Феликс, който също се появи като резерва, сложи край на интригата след отлична работа от страна на Стърлинг.

БОРНЕМУТ - ЧЕЛСИ 1:3
0:1 - Галахър (9)
1:1 - Виня (21)
1:2 - Бадиашил (82)
1:3 - Феликс (86)

Снимки: Imago