Успех за Оборище срещу дубъла на Славия

Оборище (Панагюрище) победи с 3:1 втория отбор на Славия насред София в интригуващ мач с много положения и пред двете врати.

Домакините поведоха в резултата в 57-та минута след изпълнение на ъглов удар. Григор Солаков се възползва от рикошетите и изпрати топката в мрежата на Стилиян Георгиев. Гостите от Панагюрище не се отказаха и в 68-мата минута изравниха с гол на местния юноша Кристиян Димитров след асистенция на Петко Петков.

В 74-тата минута Мирослав Георгиев засече с глава центрирана от фаул топка и даде преднина на Оборище. В последните минути на мача Петко Петков сложи край на интригата, след успешна реализирана дузпа.

Любопитното е че наставникът на Оборище Кириякос Георгиу бе опериран в пловдивска болница час преди мача. Клубът направи организация и домакинът на отбора Иван Христосков предаваше на живо срещата, за да може треньора да я следи. Той даваше наставления на капитана на „Войводите“ Георги Кременлиев по телефона. Георгиу бе хоспитализиран по спешност във вторник вечерта след, последното занимание с отбора.
Оборище показа изключителен дух и организация, като зарадваха треньора си с ценна победа.

В събота Оборище гостува на Ботев Ихтиман от 18:00ч.