Дубълът на Левски разби Славия II в мач с десет гола

Левски спечели дербито на дублиращите отбори срещу Славия в отложена среща от 26-ия кръг на Югозападната Трета лига. Двубоят се игра на едно от помощните игрища на "Герена" и предложи истинско голово зрелище с 10 попадения.

В крайна сметка "сините" се наложиха със 7:3 и нанесоха първа загуба на своя противник, откакто шампионатът навлезе във втората си фаза.

19 Левски II - Славия II

Домакините изиграха много силен мач и съвсем заслужено се поздравиха с успех. За победителите по два гола реализираха Антон Иванов и Преслав Бачев. По един добавиха Антоан Стоянов, който се разписа от дузпа през първата част, и Калоян Петков в заключителните минути на двубоя.
В последната минута от редовното време играчът на Славия Марсел Йорданов си отбеляза злощастен автогол.

За "белите" точни бяха Румен Рангелов, Кристиян Балов и Кристиян Величков. Въпреки тежкото поражение, славистите остават на трето място във Втората група на Югозапад с актив от 27 точки.

Левски II пък събра 23 пункта и се изкачи до петата позиция в класирането. Днес “сините” бяха водени от Виктор Димитров, след като доскорошният наставник Елин Топузаков пое представителния отбор.

Снимки: Борислав Цветанов